VII Eitim Teknolojileri Konferans Gerekleti

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin IT Komisyonu tarafından bu yıl “Eğitimde Dönüşüm” temasıyla düzenlenen VII. Eğitim Teknolojileri Konferansı 6500’ü aşkın öğretmenin katılımıyla 10 Nisa'da online olarak gerçekleştirildi. Katılımcılar konferansın tekrarını www.etp.org.tr adresinden bir ay boyunca izleyebilecekler.  

Teknolojinin müfredata ve okul hayatına dahil edilmesinin eğitim kurumları için önemli bir hedef haline geldiği bu dönemde, eğitimde teknoloji kullanımına yönelik iyi örneklerin paylaşıldığı, eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenlerin farklı projeleri inceleyebildikleri ve meslektaşları ile paylaşımda bulundukları VII. Eğitim Teknolojileri Konferansı gerçekleşti. Konferansta katılımcılar, 55 farklı şehirden 110 öğretmenin 22 farklı branş ve seviyedeki teknoloji kullanımının örneklerini sundukları 6 farklı oturumda 83 senkron sunumu izleme fırsatı buldular. Senkron sunumların yanı sıra her branştan 200’den fazla asenkron sunum videosu da konferans bitiminde tüm öğretmenlerin erişimine açıldı.

Öğretmenlerin, eğitimde teknoloji kullanımı konusunda farkındalık kazanması, kendilerini geliştirecek örnek çalışmaları incelemesi ve katılımcıların profesyonel gelişim ağlarının genişlemesine büyük katkı sağlayan ve etki yaratan konferansın açılış konuşmaları Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Zafer ÖZTÜRK ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk tarafından yapıldı.

Türkiye Özel Okullar Derneği, katılımcılarına ve bu konferansta emeği geçenlere teşekkür etmeyi de unutmadı: "ETP21 etkinliğimizi teşrifleriyle onurlandıran Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’a,  konferansımızın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesinde emeği geçen ETP Konferansı Organizasyon Komitemize, değerli konuşmacılarımıza, sunum yapan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, sponsor firmalarımıza ve tüm katılımcılarımıza Yönetim Kurulumuz adına en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz." 

Konferansta uzaktan eğitime dair pek çok başlıkta paneller gerçekleşti. Konferansta gerçekleşen panel başlıkları şu şekilde oldu: Okul yöneticileri bakış açısı ile salgın dönemi ve dijital dönüşüm, akademisyenlerin bakış açısı ile salgın dönemi ve dijital dönüşüm, Uzaktan eğitimde ve salgın sürecinde sosyal duygusal öğrenme becerileri, Google AI in K12 education, öğretmenlerin bakış açısı ile salgın dönemi ve dijital dönüşüm.

Konferansta yapılan tüm sunumlar (4 konferans, 6 panel, 83 senkron, 200’den fazla asenkron sunum) kayıt yaptıran tüm dinleyicilerin erişimine bir ay boyunca açık olacak. Katılımcılar bu zengin içeriğe sahip dijital kütüphaneye www.etp.org.tr adresinden bir ay boyunca ulaşabilecek.