SANKO Okullar rencilerinden sanatsal dnm

 

Gaziantep’te faaliyet gösteren Özel SANKO Okulları öğrencileri, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde, “Umut” temalı geri dönüşüm ve sanat çalışmalarını arkadaşlarıyla ve kamuoyuyla paylaştı.

 

COVİD-19 sürecinde hastalığın yayılımını engellemek amacıyla sınıf sıralarına, yemekhane masalarına ve atölyelere pleksi kabinleri monte eden Sanko Okulları COVİD sürecinin normalleşmesiyle monte ettikleri pleksi kabinleri kaldırdı. Kaldırılan kabinler adeta bir tualmişçesine kullanılarak öğrencilerin ellerinde birer sanat şaheserlerine dönüştü. İlkokul ve ortaokul öğrencileri pleksiler üzerine akrilik boyalar ile umudu resmederek; “Geleceğe Coşkuyla Bakış”, “Pandemi Sonrası Mutluluk”, “Maskelerin Kalmasıyla Görülen Gülen Yüzler” ve “Gelecekten Beklendikleri Umutlar” gibi birbirinden güzel mesajlar verdiler. 


                                                  


SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı; “SANKO Okulları olarak salgın döneminde uzaktan ya da yüz yüze öğrencilerimize en kaliteli eğitimi verebilmek için elimizden geleni yaptık. Tabi ki öncelik öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve tüm çalışanlarımızın sağlığıydı. Bu nedenle, teması düşürmek için okulda öğrencilerin bir arada bulundukları tüm mekanları pleksi kabinlerle donattık. Salgının azalmasıyla birlikte, okulda kullandığımız pleksi kabinleri çöpe atmak yerine, onları sanatla tekrar geri dönüştürmek istedik ve ortaya umut dolu bir proje çıktı. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının altına imza atmış “Global Schools” programının üyesi bir okul olarak, öğrencilerimizin çevre alanında farkındalıklarını arttırdıkları bu önemli projeye imza atmak bizleri çok mutlu etti. Özetle COVİD-19 sürecinde bizler ve öğrencilerimiz; adeta bir ipek böceğinin kozasına çekilmesi gibi kozalarımıza çekilmiştik, sürecinin sona ermesi ve yasakların bitmesiyle birlikte kozamızdan rengarenk bir kelebek gibi çıkarak tekrar eski günlerdeki gibi geleceğe “UMUT” ile kanat açtık. Kıymetli öğrencilerimizin resimlerindeki yaratıcılığı, umudu ve canlılığı görmek bizleri çok mutlu etti. “UMUT” projesine pleksi tualler üzerinde resimler yaparak katkı saplayan tüm öğrencilerimize ve projeyi hayata geçiren değerli öğretmenlerimizi çok teşekkür ederim.” dedi.