Suna Kra Doktora Sonras Aratrma Bursu 2021 Bavurular Ald

Koç Üniversitesi AKMED, 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren 6 veya 9 ay süreli ve tam zamanlı doktora sonrası (post-doc) araştırmacılar istihdam edeceğini açıkladı. Adayların tarih, arkeoloji, sanat tarihi ve kültürel miras alanlarında Anadolu, Doğu Trakya veya Kıbrıs coğrafyasına odaklanan bir proje sunmaları veya “Roma İmparatorluğu Dönemi’nde Anadolu Kent-Devletlerinde Festivaller” ile “Hellenistik ve Roma İmparatorluğu Dönemlerinde Anadolu Kent-Devletlerinde Hayırseverlik” konularından birini seçerek, projelerini yürütmeleri gerekiyor. 

Yapılan açıklamaya göre; araştırmacıya aylık ödemenin yanı sıra yemek desteği (Setcard) de verilecek. Ayrıca araştırmacıdan, AKMED’in yayın, sergi ve bilimsel toplantı (konferans, workshop, sempozyum)  gibi etkinliklerine katkı sağlaması bekleniyor. Doktorasını yukarıda bahsedilen alanlarında tamamlamış adayların, doktora derecesini elde etmesinin üzerinden 5 yıldan fazla bir süre geçmemiş olması ve 45 yaşından gün almamış olmaları gerekiyor. Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar 31 Mart 2021 tarihine kadar AKMED’e başvuru yapabiliyor. 

Başvuru için:

İletişim bilgilerinin yanı sıra başvurmak istedikleri süreyi (6 veya 9 ay) ve proje konusunu belirten başvuru dilekçesi

Yayınlarının ve yer aldığı projelerin listesini de içeren özgeçmiş

Amaç, yöntem, planlama/iş takvimi ve konuyla ilgili bibliyografyayı da içeren araştırma önerisi (en fazla 1000 sözcük)

İki adet referans mektubu

Başvuru evrakı 31 Mart 2021 tarihine kadar akmedburs@ku.edu.tr e-posta adresine dijital olarak gönderilmelidir; posta gönderileri ve belirtilen tarihten sonra gönderilen başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

Başvuru sürecine ilişkin sorularınız için lütfen İdari İşler ve Burs Yetkilimiz Özge Yanardağ Koçyiğit ile iletişime geçiniz. (oyanardag@ku.edu.tr )