Kitap Felsefe Makinesi

FELSEFE MAKİNESİ

Bir Yol Haritası: Çocuklar için Felsefe (P4C) Nasıl Yapılır?

Bugün tüm dünyada bir eğitim hareketi olarak nitelendirilen Çocuklar için Felsefe (P4C) pedagojisini, teorik temelleri ve uygulamalarıyla anlatan bir başucu kaynağı! 

25 Hikâyeyle 25 Büyük Felsefi Soru!

Felsefe Makinesi’nin sayfalarını çevirdikçe felsefenin en büyük sorularıyla karşılaşacaksınız: “Zaman nedir?”, “İnsanlar özgür müdür?”, “Hiçlik hakkında düşünebilir miyiz?”, “Evren sonsuz mudur?” ve daha nicesi... Sorular büyük, ama çocuklarla konuşulamayacak kadar değil... Felsefe Makinesi, bu uçsuz bucaksız konuları çocuklarla keşfetmeniz için ihtiyacınız olan kılavuzluğu sağlıyor.

Çocukların sorgulama ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiren Çocuklar için Felsefe (P4C) pedagojisinin dünyadaki en önemli temsilcilerinden biri olan eğitimci Peter Worley’nin Felsefe Makinesi, eğitimcilere ve çocuklarıyla felsefi konular üzerine konuşmak isteyen ebeveynlere bir rehber niteliğinde.

Kitabın ilk bölümünde bu pedagojik yöntemin teorik temelleri, ikinci bölümde ise çocuklarla uygulayabileceğiniz 25 felsefe oturumu yer alıyor. Uzun yıllar Çocuklar için Felsefe alanında edindiği deneyimleri okurlarıyla paylaşan Worley, oturumlar boyunca felsefi hikayeler, sorular ve tartışma yönetimini kolaylaştıracak öğretim tekniklerini anlatıyor. Her bir oturum, çocukların felsefi kavramları anlaması ve aynı zamanda iyi vakit geçirmesi için eğlenceli etkinlikler de içeriyor. 

Çocuklara felsefe yapmayı öğreten Felsefe Makinesi, Çocuklar için Felsefe pedagojisini öğrenmek ve deneyimlemek isteyenlere yönelik geliştirilmiş,  mükemmel bir başucu kitabı. 

Little Thinkers Society’nin kurucusu Özge Özdemir’in sunuşuyla...

 

Kitapla İlgili Genel Bilgiler:

Tür: Kurgu-dışı, Felsefe, Eğitim

Yazan: Peter Worley

Çeviren: Tuğçe Ebesek Büyükuğurlu

Yayınevi: Paraşüt Kitap

 

Katkıda bulunanlar:

Editör: Eda Doğançay ve Özge Akkaya

Kapak ve iç çizimler: Aysun Altındağ

 

Sayfa sayısı: 208 sayfa

Boyut: 16 x 23,5 cm

Kağıt Bilgisi: 60 gr. Holmen

Kapak: Mat Kuşe

ISBN: 978-605-80389-0-5

  1. Baskı: Ekim 2019

Etiket fiyatı: 35 TL 

Dağıtım:

Emek Dağıtım satis@emekkitap.com

Ana Kitabevi Yayın Dağıtım siparis@anakitabevi.com