evrimii retime Gei Yapan retmenler in 4 pucu

Koronavirüs, bilinmeyen bir süre için yaygın okul kapanmalarına neden oldu. Öğretmenler, uzaktan ve çevrimiçi öğrenim yoluyla öğrencileri uzaktan desteklemenin yollarını bulmak için çabalıyorlar. Bu göz korkutucu görevden bunalmış hissediyorsanız, kesinlikle yalnız değilsiniz.

Devamsızlık yapan öğrencilerin derslerime erişmesine yardımcı olmak için, odamda olsun ya da olmasın tüm öğrencilerimi öğrenmeye teşvik eden harmanlanmış, kendi hızına uygun, ustalık temelli bir öğretim modeli geliştirdim. Bugün, diğer öğretmenlerin de aynı şeyi yapmasına yardımcı olduğum Modern Sınıflar Projesi'ni yürütüyorum. Öğrencilere öğreterek ve eğitmenleri eğiterek, dijital öğretimi ve kendi hızınıza göre öğrenmeyi nasıl etkili bir şekilde oluşturup uygulayacağım konusunda çok şey öğrendim. Aşağıda birkaç ipucu paylaşacağım ve bu bölümde tartıştığımın ötesinde etkili uzaktan eğitim geliştirme konusunda daha fazla destek arıyorsanız, web sitemizdeki kaynakları keşfedin veya Modern Sınıflar Oluşturma adlı ücretsiz çevrimiçi kursumuza başlayın.

İşte öğrencileriniz için sürdürülebilir ve ilgi çekici bir uzaktan eğitim deneyimi oluşturmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

1.   Basitlik önemli

Her öğretmen, öğrencilerine yeni talimatları açıklamanın nasıl bir şey olduğunu bilir. Genellikle bütün bir grup incelemesiyle başlar, ardından sonraki adımları açıklığa kavuşturmak için öğrencilerden sonsuz bir soru akışı gelir. Bu süreç bazen sinir bozucu olsa da, öğrenciler sıkıştıklarında her zaman birbirlerine ve odadaki öğretmene güvenebilirler.

Uzaktan öğrenmenin zorluklarından biri, siz ve öğrencilerinizin artık yanılgıları toplu olarak ele almak için aynı odada olmaması. Bunun yerine, öğrenme süresinin büyük bir kısmı kaçınılmaz olarak yüksek düzeyde özyönetim gerektiren görevler tarafından yönlendirilecek.

Sonuç olarak, basitlik anahtardır. Çok açık talimatlara sahip olan ve yalnızca bir veya iki kaynağı kullanan uzaktan eğitim deneyimleri tasarlamak çok önemli. Ayrıca, mümkün olduğunda, okumalar gibi kaynakları öğrencilerin her zaman erişebilecekleri PDF'ler olarak sağlamak en iyisi.

Basit yapıların yine de titiz çalışma gerektirebileceğini unutmayın. Birkaç talimat içeren görevler, öğrenciler tanımlı parametreler dahilinde ne yapacaklarını anladıkça genellikle en yüksek düzeyde üst düzey düşünmeye yol açar. Uzaktan eğitim, eğitimcileri yeni bilgiler sunarken nasıl daha yalın ve daha özlü olabileceklerini düşünmeye itmeli. 

2.   Dijital ev üssü kurun

Basitlik ruhu içinde, öğrencileriniz için dijital bir ev üssüne sahip olmak çok önemli. Bu, Canvas veya Google Classrooms gibi bölge tarafından sağlanan bir öğrenim yönetim sistemi olabilir veya kendi kendine oluşturulmuş bir sınıf web sitesi olabilir. Google Sites'ı basit, kurulumu kolay bir platform olarak öneriyorum.

Öğrencilerinizin en güncel ve güncel bilgiler için her zaman ziyaret edebileceği tek bir dijital platforma ihtiyacınız var. Dışarıdaki tüm harika eğitim teknolojileri uygulamaları arasında atlamak cazip gelebilir (özellikle de şu anda çoğu ücretsiz hizmetler sunduğundan) ancak basitlik ve aşinalık paha biçilmezdir. Öğrencilerin aynı araçlara erişmek için aynı yere gitmekte kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Öğrencilerinizden ne kadar uzakta olursanız, istikrarı geliştirmek ve normları uygulamak o kadar önemli. 

Ek olarak, katılım daha önce bir zorluk olsaydı, uzaktan eğitim onu ​​büyütecekti. Bu yüzden öğrencilerin döngüden çıktıklarında gidecekleri bir yere ihtiyaçları var. Boşlukları doldurmak, yalnızca öğretmen bireysel veya küçük grup eğitimine hızlı bir şekilde katılamadığında daha da zorlaşacak. Öğrencilerinizin kendi öğrenmelerini kontrol altına almaları gerekecek. Amacınız, bunu yapmalarına izin veren net bir çerçeve oluşturmak.  Öğrencilerim için nasıl talimat sağladığımı ve kontrol noktaları oluşturduğumu görmek için olasılık ve istatistik üzerine oluşturduğum bir üniteye göz atmak isteyebilirsiniz.

3. Daha uzun, öğrenci odaklı ödevlere öncelik verin

Uzaktan eğitim deneyimleri tasarlarken verimlilik çok önemli. Planlama daha fazla zaman alacak ve detaylara yüksek düzeyde dikkat gerektirecek. Hataları anında düzeltemezsiniz veya çocukların ilgisi kesildiğinde aniden dönemezsiniz.

Zamanınızı ve akıl sağlığınızı etkili bir şekilde yönetmek için, gelecekteki üniteleri planlamaya devam etmek için size zaman kazandıran ve öğrencilerinizi bilgisayardan uzaklaştıran daha uzun, öğrenci odaklı ödevlere ve görevlere öncelik vermek isteyeceksiniz. Öğrencilerin özerkliğe ve karşılanması gereken net bir kontrol noktaları ve son teslim tarihlerine sahip olduğu uzun vadeli projeler geliştirmeye odaklanın. Mümkün olduğunda, öğrencilerin öğrendiklerini aileleriyle tartışmaları için fırsatlar yaratın ve gerçekten katılım sağlamak için öğrenci seçimine bir öğe ekleyin. 

Modern Classrooms'ın kurucu ortağı Robert Barnett tarafından oluşturulan, seçim ve aile katılımını birleştiren bir projeye göz atın: Demographer Challenge .

4. Bireysel temas noktaları oyunu değiştirir

Öğrencilerinizin en çok özleyeceği şey, sınıfınızda geliştirilen insan bağlantısı. Onlarla koridorlarda, dersten önce ve sonra veya ders molalarında sahip olduğunuz küçük etkileşimler yeri doldurulamaz. Uzaktan eğitim ödevlerinizdeki ve eğitici videolarınızdaki içeriğe odaklanmak cazip gelse de, daha önemli olan öğrencilerinizle kişiselleştirilmiş temas noktaları oluşturmak için yapılar oluşturmak.

Bu temas noktalarını istediğiniz herhangi bir ortam aracılığıyla oluşturabilirsiniz: e-postalar, video mesajları, telefon görüşmeleri, öğrenme yönetim sisteminiz aracılığıyla mesajlar, paylaşılan belgeler üzerine yorumlar, vb. Bir yapı oluşturun ve ona bağlı kalın. Öğrencileriniz yatırımınızı görecek ve onlara değer verdiğinizi bilecek.

İlgi çekici bir uzaktan eğitim deneyimi geliştirmenin zor olduğunu unutmamak önemlidir. Zaman ve inanılmaz miktarda sabır gerektirir. Deneyimde yeniyseniz, muhtemelen tekrar birinci sınıf öğretmeni gibi hissedeceksiniz. Bu iyi! Zorlukları adım adım aşın, öğrencilerinizi ilerlemeniz hakkında bilgilendirin ve pozitif kalın. Bunu yapabilirsiniz!

 Kaynakça: https://www.edutopia.org/article/4-tips-supporting-learning-home