TSADdan Dnm Balat Dijital Eitim ve Mentorluk Platformu

TÜSİAD, ABD Büyükelçiliği’nin destekleriyle, girişimcilik ekosisteminin gelişimine yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları yeni bir dijital platform ile güçlendiriyor. Dönüşümü Başlat! Dijital Eğitim ve Mentorluk Platformu gençlere zaman ve mekan sınırı olmadan girişimcilik deneyimi kazandıracak.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "Gençleri güçlendirecek her adım, dünyamızı dönüştürme potansiyeline sahip" dedi.

TÜSİAD, ABD Büyükelçiliği'nin destekleriyle, girişimcilik ekosisteminin gelişimine yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları yeni bir dijital platform ile güçlendiriyor. Platform sunduğu ücretsiz eğitim ve mentorluk desteğinin yanı sıra gençlere networklerini geliştirebilecekleri bir etkileşim kanalı da sağlayacak.

Dönüşümü Başlat! Platformu ile TÜSİAD, Türkiye genelinde girişimcilik eğitimine erişimin önündeki zaman ve mekan engellerini kaldırarak, girişimcilik dönüşümünü hızlandırmayı hedefliyor.

Platform bünyesinde başta üniversite öğrencileri olmak üzere girişimcilikle ilgilenen tüm gençlere yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak üzere ücretsiz erken ve ileri aşama girişimcilik eğitimleri verilecek. Girişimcilik ekosisteminin ve akademinin önemli isimlerinin katkıları ile hazırlanan müfredat çerçevesinde gençlere fikri haklardan fizibiliteye, pazara çıkış stratejilerinden sunum tekniklerine kadar geniş kapsamlı bir eğitim sunulacak.

TÜSİAD ağında yer alan deneyimli iş insanları ve girişimcilerin katılımlarıyla birebir ve toplu mentorluk seansları düzenlenerek genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda ilham bulmaları ve desteklenmeleri sağlanacak. Platform ayrıca gençlere TÜSİAD'ın girişimcilik alanındaki çalışmalarını takip etme, benzer hedeflerle çalışan gençlerle tanışma, etkileşime geçme ve profesyonel ağlarını geliştirme konusunda bir etkileşim kanalı da sunacak.

TÜSİAD'ın Dönüşümü Başlat! Dijital Eğitim ve Mentorluk Platformu'nun tanıtım toplantısı, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı İrem Oral Kayacık ve TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Çalışma Grubu Başkanı Dr. İzel Levi Coşkun'un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kaskowski:”Gençleri güçlendirecek her adım, dünyamızı dönüştürme potansiyeline sahip”

Toplantıda konuşan TÜSİAD Başkanı Simone Kaskowski, "Bizler TÜSİAD olarak yeni nesil yeteneklere sahip gençlerin sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için öneminin farkındayız. Ülkemizin genç nüfusunun potansiyeline ve kabiliyetine güveniyor, aydınlık geleceğimizi gençlerle inşa edebileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle büyük bir heyecanla genç girişimci adaylarının yanında yer alıyoruz" dedi.

Bu oluşumun hayalini uzun süredir kurduklarını dile getiren Kaslowski, şöyle konuştu: "Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı ile 10 yılı aşkın süredir ilmek ilmek tüm Türkiye'de dokuduğumuz çalışmalarımızı, eğitim havuzumuzu ve mentorluk ağımızı tüm gençlerimizin ücretsiz ve çevrimiçi ortamda faydalanabileceği bir platforma taşıma hayalini uzun süredir kuruyorduk. Bugün tanıtımını gerçekleştireceğimiz Dönüşümü Başlat! Platformu bu gaye ve uğraşlar sonucunda ortaya çıkan ve katma değerinin yüksek olacağına inandığımız bir başarı hikayesi olarak öne çıkmaktadır. Gençlerimizin girişimcilik ruhu ile Türkiye'nin parlak geleceğini inşa edeceğine inancımız tam. Bu doğrultuda onları her daim desteklemeye devam edeceğiz."

Platforma dair detaylı bilgi ve kayıt için Dönüşümü Başlat web sitesini ziyaret edebilirsiniz.