Beikta 5 Kariyer Gnleri evrim i Gerekleti

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda liseli öğrencilere geniş bir vizyon kazandırmak amacıyla "Beşiktaş V. Kariyer Günleri" etkinliğine imza attı.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye'nin her alanda yeni bir döneme girdiği bu günlerde ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, öz güveni yüksek dünyaya öncülük eden ülkelerin özelliklerinin başında kaliteli, insanı merkeze alan bir anlayıştan hareketle, 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda liseli öğrencilere geniş bir vizyon kazandırmak amacıyla "Beşiktaş V. Kariyer Günleri" etkinliğine imza attı.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bilimsel, toplumsal ve ekonomik alanlar başta olmak üzere ülkemizde hemen her alanda öncü birey, kuruluş ve üniversitelerle tüm liseli öğrencileri çevrim içi ortamda buluşturdu. Söz konusu etkinlikte liseli öğrenciler, aynı zamanda tecrübeli insan kaynakları yöneticilerinden kariyer planlamasının püf noktalarını öğrendi, üniversite ve sektörleri daha yakından tanıma fırsatı bularak geleceğin meslekleri gibi konularda saha yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundular.

 8-9 Mayıs 2021 tarihlerinde zoom üzerinden gerçekleşen “Beşiktaş 5. Kariyer Günleri” etkinliğine ülkemizde eğitim veren devlet ve vakıf toplam 50 üniversitenin kariyer merkezleri de katılım sağladı. Üniversite sunumlarında; Kariyer Merkezlerinin öğrencilerin kariyer gelişimini nasıl desteklediklerine yönelik, ulusal ve uluslararası iş birlikleri, staj olanakları, yurtdışı olanakları, projeler, öğrenci kulüpleri, mezunların şu an hangi kariyer basamaklarında oldukları, varsa mentorluk sistemleri gibi konular hakkında bilgilendirildiler.