Veli-retmen grmelerini kolaylatrmann 4 yolu

Yoğun bir zaman ancak bu basit hazırlık stratejileriyle işleri daha sorunsuz hale getirebilirsiniz. İşte hayatta kalmanıza yardımcı olacak birkaç hızlı ve uygulaması kolay ipucu.

Zamanlama nasıl anlaşılır?

Toplantı haftası söz konusu olduğunda en büyük baş ağrılarından biri zamanlamadır. Değerli zaman, konferansların amacını açıklayan ilk iletişim sayfalarının kopyalarını oluşturmak, açık zaman aralıklarını daire içine almak için ev yol tariflerini göndermek, bunları bir program oluşturmak için kullanmak ve eve onay zamanlarını göndermek için harcanır. Ancak kağıtlar geri dönme eğiliminde değil, ebeveynler onları unutuyor ve -aniden açık zaman yok - sizi son dakikada birini yerleştirmenin bir yolunu bulmak için uğraşıyorsunuz.

Hayatta Kalma İpucu 1: Calendly'yi kullanın. Bu ücretsiz çevrimiçi kaynakla , müsait olan günleri ve saatleri hızlı bir şekilde ayarlayabilirsiniz ve ebeveynler kendi başlarına bir zaman aralığına kaydolabilir. Daha da iyisi, sunduğunuz toplantıların türünü Zoom üzerinden, Microsoft Teams ile, telefonla veya şahsen belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Calendly sayfanızın bağlantısını eve göndermek veya halihazırda sahip olduğunuz herhangi bir platformu kullanarak sınıf sitenizde yayınlamak, gerisi sizin için yapılır. Kurulumu sadece birkaç dakika sürecek bu da size saatlerce planlama ve daha sonra tarihleri ​​onaylama zahmetinden kurtarır.

Ebeveynlere ne söylemeli?

Kesinlikle söylenecek çok şeyin olduğu ve ailelerle bazı sert konuşmaların gerekli olduğu konferanslar olacak olsa da, birçok öğretmen en çok hedefte olan çocukları tartışmakta zorlanıyor. Bu öğrenciler için, ebeveynlerle konuşmak en zor olanlar olabilir. Bununla birlikte, ebeveynler, çocuklarının iyi durumda olduğundan daha spesifik bir şey duymak isterler. Yani ne diyorsun?

Hayatta Kalma İpucu 2: “Üç Yıldız ve Bir Dilek” verin. Düşüncelerinizi organize etmenin ve ebeveynlerin kolayca anlayabileceği bir formata koymanın basit bir yolu, Üç Yıldız ve Bir Dilek adı verilen bir teknik. Yıldızlar, akademik veya davranışla ilgili üç başarıyı vurgular ve dilek, çocuk için bir gelişme alanını olumlu bir şekilde çerçevelerken, ebeveynlerin evde ilerlemeleri hakkında dürüst bir konuşma yapmasına izin verir. Ebeveynler bir konferans istemeseler veya gelmeseler bile, tamamlanan sayfaları yıl ortası güncellemesi olarak eve gönderebilirsiniz.

Ebeveynlere neler olduğunu göster

Ebeveynlerin ve velilerin toplantı haftası boyunca ortak bir endişesi, çocuklarının günlük yaşamına gerçek bir ilgi gösterilmesi. Ebeveynler size, “Çocuğumuzun sınıfta ne yaptığını asla görmüyoruz” diyebilir veya not verilen çalışmaların eve geldiğini hiç görmediklerini ya da çocuklarının sınıfta ne yaptıkları hakkında bilgi vermediğini söyleyebilirler. Kendinizi bu konuşmaya nasıl hazırlıyorsunuz?

Hayatta Kalma İpucu 3: Eserleri paylaşmaya hazır hale getirin. İlkokul öğretmeniyseniz, ebeveynlerin tam resmi görebilmesi için birden fazla ders için gösterecek bir şeyiniz olsun.

Toplantılarda özgün çalışmanın sağlanması şunları gösterir:

1.     Sınıf çalışması yapıyorsun

2.     Bir ebeveynin, çocuğunun çaba düzeyine ilişkin algısının, öğrencinin gerçekten yaptığıyla uyuşup uyuşmadığı.

Pek çok öğretmen, öğrencilerinin not defterinde yer imi koymak veya gurur duydukları başka bir ödev ya da test için bir yazı parçası seçmesini sağlamada başarılı olur. Bu her zaman ebeveynlerin yüzünü güldürür, çocuklar biraz gösteriş yapar ve sizin bir şeyler aramanıza gerek kalmaz. Bu bir kazan-kazan-kazan!

Yoğunluk nasıl önlenir?

Toplantı haftası boyunca, öğretmenler sabahın karanlık saatlerinde uyanıp işe gitmek ve akşamın karanlık saatlerinde otoparktan çıkmak eğiliminde. Sekiz saatlik eğitim ve ardından her gün birkaç saat daha fazla toplantı, kendinize iyi bakmazsanız, refahınız üzerinde gerçekten bir etki yaratmaya başlayabilir.

Hayatta Kalma İpucu 4: Kendinize iyi bakın. Söylemesi yapmaktan daha kolay, ancak başkalarına elinizden gelenin en iyisini vermeden önce kendinize iyi bakmanız önemli. İşte akılda tutulması gereken birkaç temel kişisel bakım ipucu:

·        Atıştırmalık getirin: Fast food kolay olduğu için iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak aslında vücudunuzu ve zihninizi besleyecek daha küçük bir atıştırmalıktan daha hızlı yorgun hissetmenize neden olur. Sizi tok tutmak için proteinle dolu veya lif açısından zengin yiyecekleri seçin.

·        Suyu unutmayın: Günde 10 saate kadar konuşmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuz yorgun olduğunuzda mümkün olduğunca fazla beslenmeye ihtiyaç duyar.

·        Banyo molaları: Toplantılar arasında zamanınızın kalmamasından endişe ettiğiniz için banyo molalarını atlamayın. Bunun yerine, onları çok hızlı konuşarak kapıdan dışarı koşturduğunuz için umursamaz davranabilirsiniz. Sen sadece insansın, o yüzden ihtiyacın olduğunda ara ver.

Bu ipuçlarını akılda tutmak, yalnızca devam etmek için ihtiyaç duyduğunuz zaman ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda öğrencileriniz için okul ve ev arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye de yardımcı olacak.

Kaynakça: https://www.edutopia.org/article/4-ways-make-parent-teacher-conferences-easier