Staj Seferlii Programna Bavurular Balad

T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi “Senin İçin SeferBiriz” diyerek başlattığı “Staj Seferliği” programının başvurularını "Kariyer Kapısı" web sayfası üzerinden açtı.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen Staj Seferberliği Projesinin başvuruları 22 Şubat'ta başladı. Pandemi nedeniyle staj imkanları kısıtlarını gidermek ve ayrıca istihdamda liyakat ve yetkinliğin arttırılmasını sağlamak için kamu kurumları ve özel sektör kuruluşları tarafından desteklenen programda kurumlar  üniversite öğrencilerinin başvurularını bekliyor.

Peki ama “Staj Seferberliği” nedir?

Staj Seferberliği Projesi üniversitelerde eğitim gören ve staj yaparak deneyim kazanmak isteyen öğrenciler için liyakat ilkelerine dayalı, fırsat eşitliği sağlayan ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden staj imkanı sunan bir proje. Platform üzerinden açılan ilana başvuran adaylar, işverenler tarafından; akademik, mesleki, sanatsal,  sosyal ve sportif  yeterlilikleri üzerinden değerlendirilecek. Başvuru yaparken, staj teklifi gönderme aşamasında adayların kimlik bilgileri işverenlerin erişimine açılmıyor. Bu sayede adaylar sadece sahip oldukları nitelikler özelinde değerlendiriliyor ve fırsat eşitliğine sahip oluyor.

Programda ulaşılmak istenen amaç

Kariyer olanaklarında fırsat eşitliğinin desteklenmesi, staj imkanının zorunlu staj gerektiren teknik bölümlerle sınırlı kalmayıp tüm bölümlere yaygınlaştırılması ve kamu ve özel sektördeki staj imkanlarının tüm üniversiteli gençler için ulaşılabilir olması programın en önemli amaçlarından.

Başvuru yapmak isteyen adaylar 22 Şubat- 22 Mart tarihleri arasında kariyerkapisi web sayfası üzerinden başvuru yapabilecek.