retmenlere a uygulamas lk ay Mill Eitim Bakan Ziya Seluk oldu

Öğretmenlerin aşı olma süreci bugün itibariyle başladı.  1 milyon 259 bin okul çalışanı için aşı süreci Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a ilk doz aşı uygulamasıyla başladı. 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim öncesi öğretmenler için aşı sürecinin şubatın son haftasında başlayacağını duyurmuştu.

Öğretmenlere ilk doz aşı uygulaması bugün Çorum’da Arifegazili İlk Okulu’nda başladı. Bakan Selçuk da öğretmenlerle birlikte ilk aşısını yaptırdı. Bakan Selçuk, daha sonraki süreçte öğretmenlerin ilgili sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini açıkladı.

Bakan Selçuk, “Aşı tedarik sürecine bağlı olarak da Sağlık Bakanlığı bu konu ile ilgili planlamayı yapıyor. Biz kendilerine 1 milyon 250 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik” dedi.

“e- Nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek nasıl sıra alındığı konusunda bilgi alabilirler”

Bakan Selçuk aşı süreciyle ilgili öğretmenleri bilgilendirdi: “Tüm vatandaşlarımız gibi e- nabız ya da 2023’e mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine kendi istedikleri şekilde bir randevu sistemi oluşuyor ve o randevuya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz içinde aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak” dedi.

Okullar yüz yüze eğitime hazır mı?

Okullardaki salgın tedbirlerine dikkat çeken Bakan Selçuk yüz yüze eğitime hazır olduklarını dile getirdi:

“Salgın sürecinin başından beri tüm okullarımız Türk Standartları Enstitüsü’nün belirlediği standartlara göre her türlü hazırlığını yaptı ve meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan temizlik malzemesi ve diğer ihtiyaçlarla ilgili malzemeler konusunda hiçbir problem yaşamaksızın rahatlıkla bu süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır.  ‘Okulum Temiz Belgesi’ni okullarımızın tamamına yakını almış bulunmakta.”