VIII Eitim Teknolojileri Konferans Gerekleecek

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin IT Komisyonu tarafından bu yıl “Öğrenmenin Dijital Evreni” temasıyla düzenlenecek olan VIII. Eğitim Teknolojileri Konferansı 26 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

11 Mart 2020 tarihinden bu yana online sürece geçişle birlikte tüm platformlar, rutinlerini değiştirecek, ezberleri bozacak sıra dışı bir dönemin içinde yer aldılar. 2020’de küresel COVİD-19 salgını, gelecekle ilgili varsayımların bir anda ne kadar değişebileceğini hatırlattı. Bu dönemi yaşayan platformalar, salgın dönemiyle birlikte öğrendikleriyle yola devam etti. Bu platformlardan biri de Türkiye Özel Okullar Derneği. “Günümüz eğitim sisteminde, öğrencilerimizi 21.yüzyıl becerilerine sahip bireyler olarak yetiştirmek en temel gerekliliklerdendir. Teknolojinin müfredata ve okul hayatına dahil edilmesi eğitim kurumları için önemli bir hedef haline gelmiştir.” Diyen Türkiye Özel Okullar Derneği, bu hedef doğrultusunda VIII. Eğitim Teknolojileri Konferansı’nı gerçekleştirecek. Konferansta katılımcılar, eğitimde teknoloji kullanımına yönelik iyi örneklerin paylaşıldığı, eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenlerin farklı projeleri inceleyebildikleri ve meslektaşları ile paylaşımda bulundukları, katılımcılar farklı branş ve seviyedeki teknoloji kullanımının örneklerini sunacakları 5 farklı oturumda 80’nin üzerinde eş zamanlı (senkron) sunumu izleme fırsatı bulacaklar. Senkron sunumların yanı sıra farklı disiplinler içeren asenkron sunum videoları da tüm öğretmenlerin erişimine açılacak.

Öğretmenlerin, eğitimde teknoloji kullanımı konusunda farkındalık kazanması, kendilerini geliştirecek örnek çalışmaları incelemesi ve katılımcıların profesyonel gelişim ağlarının genişlemesine büyük katkı sağlayan ve etki yaratan konferansın açılış konuşmaları Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Zafer Öztürk ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafından yapılacak.

ETP22’de ana salonda yer alan 4 konferansta öğretmenler;

  • M. Serdar Kuzuloğlu – Gazeteci, Teknoloji Yazarı (Metaverse Çağında Talim ve Terbiye)
  • Burçin Gürbüz, CMetaverse0-Atlas Space (Metaverse’de Öğrenme Ortamları)
  • Arda Kutsal, Kurucu, Ceo-Webrazzi (Eğitim ve Girişimcilik)
  • Prof. Dr. Selçuk Şirin – Akademisyen, Yazar, Araştırmacı (Eğitimde Yeni Vizyon Arayışları)

konuları dinleme fırsatı bulacaklar.

Ayrıca ETP22 konferansında;

1.Panel: Akademisyenlerin Bakış Açısı ile Eğitimde Yapay Zeka

·         Dr. Deniz Altun, Akademisyen

·         Dr. Ş. Evren Şeker, Akademisyen

·         Dr. Orçun Dayıbaş, CTO-Onyx Labs


2. Panel: Okul Yöneticilerinin Bakış Açısı ile Eğitim Ne Kadar Dijital Olmalı

·         Ömer Ömeroğlu, Eğitim Yöneticisi 

·         Özgür Yöntem, Eğitim Yöneticisi 

·         Gülbahar Gürsoy, Eğitim Yöneticisi 

·         Burcu Aybat, Eğitim Yöneticisi 


3. Panel: Akademisyenlerin Bakış Açısı ile Metaverse ve Eğitim

·         Ercan Altuğ Yılmaz, Eğitim, Yazar

·         Ali Hantal, CEO, XR-Masters

·         Devrim Danyal, Blockchain & Kriptopara Teknoloji Eğitim Akademi

olmak üzere 3 panelde de değerli konuşmacıları da dinleme fırsatı bulacaklar.

Konferansta yapılan tüm sunumlar (4 konferans, 3 panel, 200’e yakın senkron ve asenkron sunum) kayıt yaptıran tüm dinleyicilerin erişimine bir ay boyunca açık olacak. Katılımcılar bu zengin içeriğe sahip dijital kütüphaneye www.etp.org.tr adresinden bir ay boyunca ulaşabilecekler.