Uzaktan Eitim Srasnda Kronik Devamszlk Yapan rencilere Ulamak

Pek çok okul için, artan devamsızlık uzaktan öğrenmenin bir yan ürünü olmuştur ve bazı öğretmenler bu nedenle suçluluk duygularını içselleştirmişlerdir. Bu öz değerlendirmeler haksızdır çünkü salgın sırasında artan devamsızlığın nedenleri karmaşıktır.

Covid-19'un yarattığı zorluklara rağmen, dünya çapındaki birçok öğretmen devamsız öğrencilere ulaşıyor ve onları sınıfta oturum açmaya ikna ediyor. Daha önce devamsızlık yapan öğrencilerin kendilerini bağlı hissetmelerini, önemsemelerini ve sevilmelerini sağlayacak yollar buluyorlar. Psikoloji alanında doktorası olan okul psikoloğu Jeremy Pearson, salgının yenileriyle değiştirilmesinden önce devamsızlığa katkıda bulunan engellerin olduğunu söylüyor.

Pearson, "Çalar saatin olmaması veya okul otobüsünün kaçırılması gibi birinci dereceden engeller, zayıf internet bağlantısına sahip olmak veya çevrimiçi sınıflara nasıl erişileceği konusunda kafa karışıklığı ile değiştirildi" dedi. "Salgından önce okula gitmekte zorluk çeken öğrenciler için, çevrimiçi erişim yolundaki aksaklıklar işleri daha da zorlaştırıyor."

Öğretmenlerin okula devam politikalarını her zamankinden daha fazla anlamaları gerekiyor, böylece öğrencileri uzaktan eğitime katılmış olarak sayılabilsinler. Öğrencileri sıralarında görerek veya katılımlarını sözlü olarak onaylayarak onları mevcut olarak saymak, uzaktan öğrenmeye her zaman tam olarak uymaz.

Mississippi'de bir ortaokul öğretmeni olan Rosie Gillispie, “Bir öğrenci uzaktan eğitim sınıfıma giriş yaparsa, otomatik olarak mevcut olarak işaretlenir” dedi. "Giriş yapmayan öğrenciler, günlük ödevlerini ödev teslim tarihi 23: 59'a kadar tamamlarlarsa, yine de 'mevcut' olarak işaretlenebilir."

Virginia'da ikinci sınıf öğretmeni Erin Alexander-Flores, öğrencilerine mevcut ve katılımcı olarak işaretlenmeleri için iki hafta bir ödevi tamamlamaları için zaman veriyor. Alexander-Flores, "Sanal bir grubum ve melez bir grubum var" dedi. "Katılım, sınıfa giriş yaparak veya o günkü materyalden işi tamamlayarak kaydedilir. Katılımı değiştirme erişimimi kaybetmeden önce bunu halletmeleri için 10 günleri var. "

Öğretmenler, öğrencilerin uzaktan eğitime katıldıkları için kredi alabilecekleri çeşitli yollar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu bilgi, öğretmenlerin geri kazanılan öğrencileri meşgul etmelerine ve akademik başarılarını kolaylaştırmalarına yardımcı olacaktır.

Peki ya okulla hiç ilgilenmeyen öğrenciler?

Gerçek zamanlı uzaktan eğitim derslerinde bulunmayan öğrencilere ulaşmak için arayın, arayın ve tekrar arayın. Eş zamansız ödevlerde ilerleme gösteren öğrenciler, gerçek zamanlı uzaktan eğitim dersleri oturumlarına giriş yapmasalar bile, genellikle mevcut ve bir uzaktan eğitim ortamında sınıfa katıldıkları kabul edilir. Yine de, başarılı olduklarından emin olmak için bu öğrencileri defalarca devamsızlık yaptıklarında arayın. Ayanna Williams, ClassDojo'yu üçüncü veya dördüncü sınıf çocukları sınıfta olmayan veya okuldan ayrılan ailelerle iletişim kurmak için kullanıyor.

Abu Dabi'de ders veren Williams, "Ebeveynlere mesajlar gönderiyorum ve sınırlı miktarda İngilizce kullanacağım" dedi. "Tercüme edildiğinde, doğru şekilde tercüme ediliyor. Gerçekten ciddi bir şeyse, okul sosyal hizmet görevlisi ile iletişim kurarım ve onlar ebeveynlerle iletişim kurar. "

Gillispie bu duyguyu yineledi. "E-postalar ve telefon görüşmeleri arasında, muhtemelen her öğrencimle 60 ila 75 noktadan iletişim kurdum" dedi. "Öğrencilerin öğrenmeye ihtiyacı var. Orada olmaları gerekiyor. "

Eğer ararsanız ve sesli mesaja ulaşırsanız, özenli bir mesaj bırakın. Aşırı bakım eylemleri, devamsızlık yapan öğrencileri gerçek zamanlı bir çevrimiçi sınıfa bildirdikten sonra meşgul kalmaya teşvik eder.

Ruh Sağlığı Zorlukları

Krizdeki öğrenciler genellikle tanıdıkları ve güvendikleri öğretmenlerden yardım ararlar. Bazen gelmeyen öğrencilerin ebeveynleri, çocuklarının yaşadığı zihinsel sağlık sorunlarını açıklayabilirler. Bir okul yöneticisi, danışman veya sosyal hizmet görevlisi veya acil servislerle ne zaman ve ne tür bilgileri hemen paylaşacağınızı bilin.

Pearson, "Bu salgın sırasında çok fazla çocuğun zor zamanlar geçirdiğini gördük" dedi. “Öğretmenler, öğrencilerin zihinsel sağlık sorunlarının farkına varan ilk yetişkinlerdir. Öğretmenler yanıtın ilk satırıdır ve öğrencilere karşı harekete geçme görevleri vardır. Öğretmenlerin akıl sağlığı uzmanları olmaları beklenmiyor, ancak onları mevcut zihinsel sağlık kaynaklarına bağlamak için öğrenciler adına hareket etmeleri gerekiyor. "

Teknoloji Eksikliği

Öğrencilerin çevrimiçine girecek bir cihazları olmadığı için devamsızlık yaptığını keşfettiğinizde, onlara nasıl rehberlik edeceğinizi öğrenin. Okulunuzun veya bölgenizin, ailelerin uzaktan eğitime katılmaları için ihtiyaç duydukları teknolojiyi edinmelerine nasıl yardımcı olduğunu öğrenin. Salgın, dijital bölünmeyi veya teknolojiye orantısız erişimi vurguladı. Bazı okullar her öğrenciye bir cihaz sağlayabilir. Diğer okullar, her hane için yalnızca bir cihaz sağlayabilir ve çok çocuklu ailelerin, bilgisayar erişimini birden fazla çocuğa nasıl paylaştıracaklarını çözmelerine izin verir.

Diedra Williams, Birleşik Arap Emirlikleri'nde özel ihtiyaçları olan öğrencilere eğitim verirken dijital uçurumun etkisini yaşıyor. Williams, "Bazen evde bir bilgisayarla birlikte yaşayan iki veya üç ailem var" dedi. “Evde bir bilgisayarı kullanmaya çalışan altı veya yedi çocuk olabilir. Öğretmenler, öğrenim standartlarında ustalaşma yolunda ilerleme kaydetmek için aralıklı olarak oturum açan öğrencileri nasıl ikna edebileceklerini bulmalı. "

Devamsız öğrenciler sınıfa döndüklerinde, öğretmenlerinin sürekli olarak yanlarında olacağını bilmeleri gerekir. Psikolojik güvenlik önemlidir. Düzenli olarak planlanan gerçek zamanlı uzaktan eğitim sınıfınızda sürekli olarak bulunun ve öğrencilerinize sevgi, özen, ilgi ve harika bir öğretim vermelerini sağlayın.

Arizona'da bir İngilizce öğretmeni ve öğretim teknolojisi koçu olan Vicki Anderson, "Bağlantı kurmak şu anda müfredatın birçok yönünden daha önemlidir" dedi. "Öğrencilerin öğretmenleri ve akranlarıyla bağlantıya ihtiyacı var."

Öğrencilerin bolca özen hissettikleri sınıf topluluklarını besleyerek, öğrencilerin öğretme ve öğrenmeye hazır olmalarını, katılmalarını ve bunlarla meşgul olmalarını sağlayan koşullar yaratacağız.

Kaynakça: https://www.edutopia.org/article/reaching-chronically-absent-students-during-distance-learning