ODT cretsiz Yapay Zeka eitiminin ikinci dnemini balatt

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ücretsiz “Yapay Zeka” eğitiminin ikinci dönemini başlattı! Bilgeİş Eğitim Platformu üzerinden eğitimleri tamamlayanlar ODTÜ'den sertifika alacaklar. 

ODTÜ tarafından geliştirilen "Bilgeİş" Eğitim Portalı üzerinden ücretsiz düzenlenen "Herkes İçin Yapay Zeka" kurslarının ikinci dönemi başladı. Eğitim videolarını takip edip değerlendirme sorularını doğru cevaplayan tüm katılımcılar ODTÜ, Kodluyoruz ve EMpower destekli sertifikayı almaya hak kazanacak. Eğitimler, herkese açık. Temel hedef kitle ise lise öğrencileri ve öğretmenler...

Eğitimler herkese hitap ediyor 

Derslerde yapay zekayı anlamak için temel bilgiler bulunuyor. Yapay zekanın sosyal bilimler açısından değerlendirmesi ele alınıp yapay zeka uygulamalarının etik açısından doğurduğu sorunlar da paylaşılıyor. Katılımcılar, yapay zeka uygulaması geliştirilmesini sağlayan "veri bilimi" sürecinin nasıl gerçekleştiğini öğrenirken, dünya çapında en popüler programlama dillerinden biri olan Python programlama dilini de ele alıyor. Eğitimin ikinci bölümde ise makine öğrenmesi ve bilgisayarda görme konularına giriş yapılıyor.

Kodluyoruz Sosyal Girişimi tarafından dersi başarıyla tamamlayan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen lise öğrencileriyle çalışma grupları oluşturacak. Bu çalışma gruplarında alanında uzman mentorlar öğrencilere eşlik edecek. Türkiye'nin her yerinden öğrencilere açık olan bu gruplar ile farklı illerden öğrenciler fikirlerini tartışabilecek ve beraber projeler üretebilecekler. 

"Herkes İçin Yapay Zeka" eğitimlerine ODTÜ Bilgeİş eğitim portalı bilgeis.net  adresinden kayıt olup ücretsiz ve online olarak erişebilirsiniz.