Sanko retmenleri Deneyimlerini Paylayor

 Sanko Okulları, Gaziantep Millî Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde İnovasyon Derneği 6. kez düzenlenen EDK'da “Uzaktan Öğretimde Fark Yaratanlar” başlığıyla yerini alıyor. Sanko Öğretmenlerinin uzaktan öğretim sürecindeki deneyimlerini paylaşmak ve eğitim dünyasında bir sinerji yaratmak adına yapılan bu konferans 13 Mart Cumartesi 10.30'da başlayacak ve gün boyu sürecek.

 

SANKO Okulları kuruluşunun 20. yılı etkinlikleri kapsamında Gaziantep Millî Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimde İnovasyon Derneği iş birliğiyle “Uzaktan Öğretimde Fark Yaratanlar” temasını odağına taşıyan online bir konferans düzenliyor. Eğitimde Değişim Konferanslarının (EDK) 6. sı olarak yapılan bu etkinlik yaklaşık bir yıldır devam eden Covid-19 salgını nedeniyle ağırlıklı olarak çevrimiçi yapılan derslerdeki öğretmen deneyimlerini sahne önüne taşıyor.


Bu süreçte öğretmenlerin edindiği tecrübeler, geliştirdikleri yepyeni mesleki beceriler ve kullandıkları yeni nesil uygulamalarla şekillenecek konferans salgın sürecinin tam da birinci yılına denk geliyor ve Sanko Okulları bu vesileyle fark yaratan başarılı uygulamalarını zamandan ve mekândan bağımsız olarak ülkedeki bütün öğretmenlerle buluşturmayı hedefliyor. Daha önceki yıllarda "Çoklu Zekâ Eğitimi", "Yükselen Gaziantep Konferansı" gibi etkinliklerle deneyimlerini Gaziantep ve Türkiye genelindeki eğitimcilere sunan SANKO Okulları, bu kez çevrimiçi paylaşımlarla bu geleneğini sürdürüyor.

 

13 Mart Cumartesi günü 10.30 – 14.15 saatleri arasında yapılacak EDK'da Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yavuz Samur “Öğretmenlerin Pandemisi: 500 Öğretmen Görüşü” adlı sunumuyla açılış konuşmacısı olarak yer alacak. Paylaşımlar; okulöncesi, ilkokul, yabancı dil, matematik, fen bilimleri, robotik, VEX, yapay zekâ, anadil, sosyal bilimler, uygulamalı dersler, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, ölçme ve değerlendirme ve genetik alanlarında 43 sunum, 3 oturum halinde ve eş zamanlı 11 farklı çevrimiçi odada gerçekleştirilecek. 


Konferansın kapanış konuşmasını ise Millî Eğitim Bakanlığı, Bakan Danışmanı ve Uşak Üniversitesi Eğitim Bilimleri Öğretim Üyesi Dr. Türker Toker “Eğitimde Paradigma Değişikliği ve Ölçme Değerlendirme” isimli sunumuyla yapacak. Online olarak, Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek ve pek çok öğretmene ilham olacak paylaşım temelli bu konferansa katılmak için EDK kayıt sayfasından başvuru yapılabilir.