Trkiye Zeka Oyunlar Yarmas bu yl online dzenleniyor

İnsanların düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmesine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Zeka Vakfı (TVZ) tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Zeka Oyunları Yarışması "Oyun 2021" 26. senesinde online olarak düzenleniyor.  

Yaş ve eğitim sınırlaması olmadan, okuma-yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkesin katılabildiği yarışma eleme sınavı, yarı final sınavı ve final sınavı olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. 

Yarışmada sadece matematik soruları bulunmuyor

Minikler, çocuklar, gençler, yetişkinler ve emektarlar olarak beş kategoriden oluşan yarışmada sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zeka soruları yer alacak. Katılımcılar 28 Mart 23.59'a kadar kayıt olabilecekler. Yarışma masrafları katılımcıya ait ve kayıt tutarı 20 TL. 

Her kategoride ilk 5 dereceye girenlere TZV Başarı Madalyası verilecek. Ayrıca her kategoride ilk 10 dereceye girenler TZV yarışma sayfasında “Şeref Kürsüsü” nde (fotoğrafları ve kısa özgeçmişleriyle birlikte) ilan edilecek. Final sınavına ve yarı final sınavına katılım hakkı kazananlara ise Başarı Belgesi (elektronik) takdim edilecek. Eleme Sınavına katılanlaraysa Katılım Belgesi (elektronik) veriliyor.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve kayıt için  oyun.tzv.org.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.