21 Trk Amerikan Dernei UNICEF ocuk Resim Yarmas

21. Türk Amerikan Derneği UNICEF 23 Nisan Çocuk Resim Yarışması, Türk Amerikan Derneği ve UNICEF tarafından 2021 yılında online olarak yapılmasına karar verildi.  Online olarak düzenlenecek olan resim yarışmasına son başvuru tarihi 18 Nisan 2021.

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile bu yıl yirmi birincisi düzenlenecek olan resim yarışması, Türkiye çapında birçok ilk ve orta öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekiyor. Yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu “Daldım Hayallere, Pandemi Bitince…” olarak belirlendi. Çocukların resimlerinde ele alması gereken konu pandemi bitince neler hayal ettikleri.

Yarışma ve jüri değerlendirmesi çevrimiçi yapılacağından, bu yarışmada her kategoride ilk üçe giren öğrencilere ödül verilecek.

Birincilik Ödülü: Türk Amerikan Derneği’nde kullanılmak üzere (2021 yılı sonuna kadar) yüz yüze veya online eğitimde TAM BURS

İkincilik Ödülü: Türk Amerikan Derneği’nde kullanılmak üzere (2021 yılı sonuna kadar) yüz yüze veya online eğitimde %50 indirim

Üçüncülük Ödülü: Türk Amerikan Derneği’nde kullanılmak üzere (2021 yılı sonuna kadar) yüz yüze veya online eğitimde %30 indirim

Son başvuru tarihi 18 Nisan 2021 olan resim yarışmasının sonuçlarının ilan edilmesi ise Türk Amerikan Derneği resmi web sitesinden ve sosyal medya sayfalarından 23 Nisan 2021 tarihinde açıklanacak. Geç başvurular kabul edilmeyecek.

Detaylı bilgi için https://www.taa-ankara.org.tr/kulturel-programlar/20-turk-amerikan-dernegi-unicef-turkiye-cocuk-resim-yarismasi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.