ocuklar Deneyimleyerek reniyor

ERTEV ve HP'nin işbirliğiyle hayata geçirilen Kurcala.co, dijital dönüşüm ve otomasyon süreçlerine bağlı olarak ortaya çıkan yeni teknolojilerin verimli bir şekilde kullanılması için her yaştan bireyin mesleki ve teknik becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. 

Salgın dönemiyle deneyimlenen uzaktan eğitim sürecinde çocuklara destek olması amacıyla Kurcala.co HP Türkiye’nin desteği ile hayata geçirildi. Kurcala.co; çocukların motor becerilerini geliştirecek, ileri ve geri dönüşüm kavramlarını eğlenceli proseslerle benimsetecek, tüketim kültüründen çıkıp üretim kültürünü deneyimlemelerini sağlayacak eğlenceli ve öğretici içeriklerin yer aldığı bir platform. İçerisinde yer alan projelerin tamamı evde bulunabilecek basit malzemelerden oluştuğu gibi çocuk ve ebeveynlerin beraber eğlenceli ve öğretici vakit geçirmelerine fırsat tanıyor. Kucala.co kullanımı basit ve mobil cihazlarla kolaylıkla kullanılabiliyor. 

Konuşmasında sürdürülebilirlik kavramına vurgu yapan HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman: "Sürdürülebilirliği biz üç başlıkta ele alıyoruz; gezegenimiz, toplumumuz ve insanlarımız diyoruz. Projelerimizi de bu çerçevede geliştiriyoruz. Biz amaç odaklı bir şirketiz ve her yerde herkesin hayatının daha iyi olması için çalışıyoruz. Her yerde herkesin daha iyi bir hayatı, daha iyi bir geleceği olsun ve teknoloji de buna ön ayak olsun, fırsat sağlasın istiyorum. Umarım Kurcala.co on binlerce, yüz binlerce çocuğa ulaşır ve onların eğitimine katkı sağlar. “ dedi. 

"Özellikle dijital uçurumu kapatmak adına globalde çok çalışıyoruz ve yereldeki en büyük hedefimizde bu." 

Dijital uçurumu kapatmaya vurgu yapan HP Türkiye ve Orta Doğu Sürdürülebilirlik Müdürü Hande Baloğlu Toker ise "Türkiye’deki sosyal inovasyon, sürdürülebilirlik çalışmalarımızda hem çevre hem eğitim alanlarına odaklanıyoruz. Özellikle dijital uçurumu kapatmak adına globalde çok çalışıyoruz ve yereldeki en büyük hedefimizde bu. Kaliteli ve güvenilir içeriğe ulaşma konunda tabi ki hepimiz çok hassazız. Bu anlamda Kurcala.co'yu diğer platformlardan Youtube, Googledan arayıp bulacağınız videolardan ayırt eden konu bu; tamamıyla pedagojik formasyona uygun, tamamıyla güvenilir ve çocuğun yaşına uygun, yapabileceği şekilde. İlerleyen süreçte umarım daha fazla etkinlik yükler ve binlerce, yüz binlerce öğrenci, veli ve öğretmene ulaşırız." dedi.