Srdrlebilir Eitim ve Dijital Yetkinlik Program

GYİAD’dan öğretmenlere yönelik kılavuz bir çalışma olan Sürdürülebilir Eğitim ve Dijital Yetkinlik Programı Webinarı 8  Mart Prof. Dr. Selçuk Özdemir ile gerçekleştirilecek.

 

GYİAD Eğitim Çalışma Grubu, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Grup, Türkiye’de sürdürebilir kalkınma ve eğitime ölçülebilir somut katkı yaratmak amacıyla, öğretmenlere yönelik iki aşamalı bir eğitim için düğmeye bastı. Öğretmenlerin dijital yönlerini geliştirmeyi ve eğitim dünyasına sürdürülebilir yetkinlikler kazandırmayı amaçlayan iki aşamalı çalışmanın ilki, 8 Mart Pazartesi günü Prof. Dr. Selçuk Özdemir ile gerçekleştirilecek Sürdürülebilir Kalkınma İçin Önce Sürdürülebilir Eğitim" konulu webinar olacak. Bu webinarı, 29 Mart tarihinde, Prof. Dr. Selçuk Özdemir’in katkılarıyla gerçekleşecek “App Inventor ile Uygulama Tasarımı’’ atölye çalışması takip edecek. MIT Üniversitesi (Massachusetts Institute of Technology) tarafından geliştirilen, akıllı telefonlar ve tabletler için uygulama geliştirmeye olanak tanıyan bir görsel programlama ortamı MIT App Inventor, blok tabanlı bir arayüze sahip. MIT App Inventor, programlama ortamı için herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve geleneksel yöntemlerden çok daha kısa sürede uygulamalar geliştirmeyi sağlıyor. 

 

 GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Pamukçu, program hakkında görüşlerini şöyle ifade etti: “Türkiye’de eğitim ve istihdam gibi alanlardaki ihtiyaçlara çözümler üretmek vizyonuyla hareket eden bir iş insanları kuruluşu olarak amacımız, istihdam ve kalkınmanın temel yapı taşı olan eğitim alanında, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak projeler oluşturmak ve hayata geçirmektir. Bu kapsamda Türkiye’de istihdam ve kalkınmaya ölçülebilir somut katkı yaratacak projeleri, üyelerimizin katkıları ve diğer şirket, kurum ve STK’lar ile iş birlikleriyle sonuca ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu iki aşamalı eğitim fikri de bu ihtiyaçtan yola çıkarak, GYİAD Eğitim Çalışma Grubumuz tarafından hayata geçirildi. Prof. Dr. Selçuk Özdemir’in çok değerli katkılarıyla yaratılan bu proje, bizim için büyük önem taşıyor. Vizyonumuz, bu tip projelerle alacağımız sonuçlar ve yaratacağımız farkındalık ile Türkiye’nin küresel çapta rekabetçi bir ekonomi olmasını sağlamak ve eğitim seviyesinin yükselmesine öncülük etmek.”

 

8 Mart Pazartesi günü 18.00-19.30 arasında gerçekleşecek ilk etkinliği GYİAD’ın Youtube kanalından takip edebilirsiniz.