Dijital Eitimde Fark Yaratanlar Buluuyor

“Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi” Bahçeşehir Koleji Dijital Eğitim Merkezi ve Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Merkezi (SODİMER) iş birliğiyle 21-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Türkiye genelinden öğretmenler, eğitimde dijital dönüşüm tanıklıklarını paylaşacakları zirve için başvurularını 15 Nisan 2021 tarihine kadar www.sodimer.org üzerinden gerçekleştirebilecek.


“Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi”; salgın dönemiyle birlikte yaygınlaşan uzaktan eğitimle birlikte kapsamlı bir süreç haline gelen dijital eğitim deneyimlerinin, öğretmenlerin ortaya koyduğu dijital öğrenme materyallerinin, dijital öğrenme ortamları ve buna bağlı olarak sınıf ortamlarında yapılan grup ya da bireysel tüm çalışmaların değerlendirileceği büyük bir eğitim buluşması olarak planlanıyor.

 

Dijital Eğitimde Fark Yaratanlar Zirvesi kapsamında, salgın döneminde öğretmenler tarafından hazırlanan dijital öğretim materyalleri, dijital öğrenme nesneleri ve dijital öğretim süreçleri hakkındaki değerlendirmelerde, deneyim paylaşımlarında bulunulacak ve etkin yöntemler belirlenecek.

 

Öğretmenler farklı kategorilerde başvuru yapabilecek.

 

Türkiye’nin dört bir yanından her alandan öğretmenin bir araya geleceği zirveye katılmak isteyen öğretmenler, başvurularını farklı kategoriler üzerinden yapabilecekler. Temel eğitim, erken çocukluk eğitimi, sanat, spor, rehberlik, mesleki eğitim, fen ve matematik eğitimi vb. başlıklar altında gerçekleştirilecek zirveye katılmak isteyen öğretmenlerin sodimer.org  adresinde bulunan başvuru formunu 15 Nisan tarihine kadar doldurarak başvurmaları bekleniyor.