Okula Uyum altay

“Salgın sonrası öğretmen ve öğrencilerin okula uyumunu nasıl kolaylaştırabiliriz?” sorusunun cevabı 6 Mart Cumartesi günü Öğretmen Ağı tarafından düzenlenen çalıştayda!

Yaşadığımız salgın, hayatımızda ciddi değişiklikler yapmamıza neden oldu. Çoğumuz, olağandışı bu süreçte alışkanlıklarımızı ve rutinimizi değiştirmek durumunda kaldık.  Salgın döneminin bir gereği olan fiziksel ve sosyal mesafenin artması, çeşitli sosyal duygusal ihtiyaçların karşılanamamasına sebep oldu. Salgın sonrası eğitimin tüm paydaşlarının ciddi bir hazırlığa ve okula uyuma yönelik koruyucu ve önleyici çözümlere olan ihtiyacı ön plana çıktı. Peki, “Salgın sonrası öğretmen ve öğrencilerin okula uyumunu nasıl kolaylaştırabiliriz?”

Öğretmen Ağı Çevrimiçi PDR Grubu’ndan Değişim Elçisi öğretmenler, oluşturdukları Yeni Dönemde Okula Uyum Kiti’nde bulunan öğretmen ve öğrencilere yönelik yaratıcı çözümleri, salgın sonrası yüz yüze eğitime dönüş sürecinde tüm eğitimciler ile 6 Mart Cumartesi günü, 14:00 - 17:00 saatleri arasında Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olan çalıştay ile “Salgın sonrası öğretmen ve öğrencilerin okula uyumunu nasıl kolaylaştırabiliriz?” in cevaplarına değinilecek.

Kayıt Linki: https://www.ogretmenagi.org/okula_uyum_calistayi