RAV Yaryl Atlyeleri Balyor

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) bu yıl 26 - 29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek “Yarıyıl Atölyeleri” kapsamında, çevrimiçi olarak 28 farklı atölyeden oluşan bir program sunuyor. Katılımın ücretsiz olduğu atölye çalışmalarına ÖRAV web sitesi üzerinden kayıt olunabilir. 

 

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu ÖRAV, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi yarıyıl tatilinde düzenleyeceği atölyelerle öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.  28 farklı konu başlığında atölyeler düzenleyecek olan Vakıf, yarıyıl tatili döneminde öğretmenlerin hem gelişimlerine katkı sağlamayı, hem de keyifli ve verimli bir tatil dönemi geçirmelerini hedefliyor. Çevirim içi olarak planlanan atölyeler, akademisyenlerin ve alanlarında uzman eğitimcilerin yanı sıra Tohum Otizm Vakfı, Nirengi Derneği, Karakutu Derneği, Hasat Derneği, Yuva Derneği, Deneyimsel Eğitim Merkezi, Sosyal Güçlendirme İçin Spor ve Beden Harketi (BuMoVu), Sistem Düşüncesi Derneği ve Genç Başarı Eğitim Vakfı’ndan eğitimcilerin gönüllü desteği ile gerçekleşecek. 

Atölyelerin içeriği katılımcılara çok zengin bir program sunuyor

ÖRAV Yarıyıl Atölyeleri kapsamında;  sanat, fen bilimleri, eğitim teknolojileri, özel eğitim, çocuk hakları,  felsefe gibi farklı disiplinlerde yürütülecek atölyelerin yanı sıra, pandemi döneminde uzaktan eğitim konusunda öğretmenlerin ihtiyaç duydukları başlıkları içeren atölyeler de sunuyor. 

Öğretmenlerin bu yıl katılabilecekleri atölyeler; Dijital Araçlarla Zenginleştirilmiş Öğrenme Tasarımı, Zihin Haritaları, Orff-Schulwerk Yaklaşımın Prensiplerini Çevrim İçi Ortama Taşımak, Öğretmenler İçin Mindfulness, Ekrana Rağmen ve Ekran Sayesinde Fark Yaratmak: Çevrimiçi Çocuk Atölyeleri ve Müze Kitleri, Özel Eğitimde Web 2.0 Araçlarını Kullanarak İçerik Geliştirme, Çocuk Hakları eğitiminde edebiyat odaklı içerik ve proje yapılandırma, Uzaktan Eğitimin Olmazsa Olmazları, Çevrimiçi Hafıza Yürüyüşü, Çocuklar İçin Felsefe Semineri, eTwinning Atölyesi, Eğitimde Sistem Düşüncesi Tanıtım Çalıştayı, Fen Öğretmenleri İçin Astronomi Rehberi, Tasarım Odaklı Okuma Yöntemi "Jeux Dramatiques", Çok Geç Olmadan- İstismara Karşı Sosyo-ekoloji Modeli, Tasarım Odaklı Düşünme, Çocuk Yogası, Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı, Sınıfta Duygusal Dayanıklılık, Deneyimsel Öğrenme & Kolb Öğrenme Stilleri, Bir Yerlere Gidemezken Hep Yolda Olmak, Lewis Derin Demokrasi ile Barışçıl Sınıflar, Doğaçlama Oyunları – Dans ve Hareket Atölyesi, Öğretmenin Dijital Çantası ile Capcanlı Ders Fasikülleri, İklim için, Hemen!, Dünyam Oyun, Irkçılık Karşıtı Pedagoji ve Tasarı Geometri Atölyesi başlıklarından oluşuyor. 

Dört gün boyunca 28 farklı konu başlığında düzenlenecek atölyelere katılım ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bilgi ve kayıt için detaylara http://user.orav.org.tr/event/register adresinden ulaşılabilir. 


Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile 81 ilde 200 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu. 

www.orav.org.tr 

https://www.facebook.com/ogretmenakademisivakfi/

https://www.instagram.com/ogretmenakademisivakfi/

https://twitter.com/orav2008