Uzaktan Eitimde dll Ders Tasarmlar

K-12 düzeyinde çevrimiçi, ters yüz, harmanlanmış ve hibrit ders tasarımlarından örneklerin paylaşılacağı “Uzaktan Eğitimde Ödüllü Ders Tasarımları” başlıklı "Karşılaşmalar" 8 Mart Pazartesi günü gerçekleşecek.

 

K-12 düzeyinde çevrimiçi, ters yüz, harmanlanmış ve hibrit ders tasarımlarından örneklerin paylaşılacağı “Uzaktan Eğitimde Ödüllü Ders Tasarımları” başlıklı Karşılaşmalar 8 Mart Pazartesi günü 20.30 – 22.00 saatleri arasında gerçekleşecek . Karşılaştırmalar’da Dr. Selçuk Doğan katılımcılara eşlik edecek. İşbirliği, süreç değerlendirme gibi anahtar elementleri kullanarak öğrencilerde başarıyı artırmanın ve bilimsel araştırma sonuçlarına göre ders hazırlama modellerinin keşfedileceği etkinliğin moderasyonu ise Değişim Elçisi Belgin Gökçen üstlenecek.

Karşılaşmalar, öğretmenlerin ya da farklı disiplinlerden kişilerin, ilham veren bir konuşma yaptığı ve katılımcılarla soru-cevap bölümü içeren etkinliklerdir. Dijital Karşılaşmalar Türkiye’nin her yerinden eğitimcilerin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak katılım kontenjanla kısıtlıdır.

 Karşılaşmalar’a Nasıl Katılabilirim?

Dijital Karşılaşmalar için Zoom uygulaması kullanılıyor. Bu sayede, Türkiye’nin neresinde olursanız olun cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bağlanarak etkinliğe katılabilirsiniz. 

Aşağıda süreci kolaylaştıracak bilgileri bulabilirsiniz. "Etkinliğe Kayıt ol" butonuna tıklayıp kaydınızı gerçekleştirdikten sonraki 15-20 dakika içinde, Dijital Karşılaşmalar için onay e-postası gelecektir. Onay e-postasında, etkinliğin zamanı geldiğinde tıklayarak etkinliğe katılabileceğiniz bir link yer alıyor. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki yönergeleri inceleyebilirsiniz.