Eitim Zirvesi EURIE-2021 Bu Yl Sanal Ortamda

Dijital Dünyanın İnovatif Sanal Eğitim Zirvesi Başlıyor. EURIE 2021, bu yıl “Mesafeleri Kaldırıyoruz!” sloganı eşliğinde düzenleniyor.

Dünyanın en büyük üçüncü eğitim zirvesi olan ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi (Eurasian Higher Education Summit - EURIE) 3-5 Mart tarihleri arasında sanal ortamda gerçekleşiyor.

Salgın Nedeniyle Sanal Ortamda Yapılacak

EURAS tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan ve Dünyanın en büyük üçüncü eğitim zirvesi olma özelliğine sahip Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ne geçtiğimiz yıl 60 ülkeden, 200 üniversite ile 2 bin 500’ün üzerinde rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektöründen uzman katıldı. Zirve bu yıl, COVID-19 küresel salgını nedeniyle sanal ortama taşınıyor. Bu yıl 3-5 Mart 2021 tarihleri arasında yapılacak olan "EURIE – Online Summit 2021", yerli yazılımcılar tarafından üretilen yüzde 100 yerli sanal platform üzerinden gerçekleştirilecek. Zirve kapsamında yapılacak online oturumlar ise Zoom üzerinden takip edilecek. Binlerce ziyaretçiyi aynı anda ağırlama alt yapısına sahip olan “İnovatif Sanal Eğitim Zirvemizde”, oturumlar sırasında gerçekleştirilecek canlı oylamalar ve tüm zirve boyunca devam edecek olan anketler vasıtasıyla da, ziyaretçi memnuniyeti ve deneyimi en üst seviyeye çıkartılacak.

40’ın Üzerinde Webinar Düzenlenecek!

"EURIE-2021" online eğitim zirvesi boyunca Webinar uygulaması ile Dünyanın her yerinden katılımcılar erişim ve zaman kısıtlaması olmadan bir araya gelecek. "EURIE-2021" de Webinar üzerinden onlarca seminer, konferans, toplantı ve söyleşide, yükseköğretimde uluslararasılaşma ve dijital dönüşüm, dünyada uluslararası öğrenci hareketliliği, yurtdışı eğitim programları, Erasmus+, uluslararası araştırma ve projeler, yükseköğretimde sürdürülebilirlik ve erişim gibi birçok önemli konu 120’den fazla uzman konuşmacı tarafından ele alınacak.