Kabine Toplants Sonras Okullarda Son Durum

Kabine Toplantısı sonrası tüm Türkiye'nin beklediği yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı. Yeni kararlar 15 Nisan Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacak.                            

Ülkemiz genelinde uygulanan Kovid-19 tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılan değerlendirmeler sonucunda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararlar alındı. Buna göre:

İlkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek, ortaokulların tüm sınıf düzeylerinde (8. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek, liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek, 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebilecekler ayrıca 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecek, okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edecekler.

Okulların gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacak.