Pandemi dneminde ocuklar ve genler iin zyeterlilik becerisi semineri

1996 yılında kurulan Hisar Okulları’nın Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öncülüğünde; okul velilerinin yanı sıra, tüm Türkiye genelindeki ailelere açık düzenlediği çevrimiçi veli seminerleri devam ediyor.


Hisar Okulları Facebook hesabından canlı olarak gerçekleşecek seminerde bu haftanın konuğu Dr. Bahar Eriş. Eriş salgın döneminde ve devamında çocuklar ve gençler için "Özyeterlilik Becerisi: Bu Çağda Neden Önemli? Nasıl Desteklenir?" konusunda değerli paylaşımlarda bulunacak. Seminere 13 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da https://www.facebook.com/HisarSchool/ adresinden erişilebilecek. Seminer öncesi sorularına paylaşmak isteyen aileler kurumsalgelistirme@hisarokullari.k12.tr adresine yazabilirler. 

 

Dr. Bahar Eriş hakkında:

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir. 1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim gören Eriş, üstün yetenek eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik de yapmıştır. Eriş 22 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik de yapmaktadır. 

 

Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler veren Eriş 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir. “Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

 

Eriş; Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, Anne Beynim Aç, Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri, Çocuklar Nasıl Başarır? Çocuklar Nasıl Başarır? 2 (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarının ve Korkmasaydın Ne Yapardın? isimli kitabın yazarıdır.