MEBden renciler in Beceri Temelli Etkinlik Seti

Millî Eğitim Bakanı (MEB) tarafından 10.sınıf öğrencilerine yönelik 9 dersten 980 etkinliğin yer aldığı kitap seti "eba.gov.tr" sayfasında erişime açıldı. 

Millî Eğitim Bakanlığı, salgın sürecinin başından bu yana her kademedeki öğrencilere özel kaynak destekleriyle öğrenme kayıplarının en aza indirilebilmesini amaçlıyor. Bu kapsamda 10. sınıf öğrencilerine yönelik 9 dersten 980 etkinliğin yer aldığı kitap seti “eba.gov.tr” sayfasında erişime açıldı. Beceri temelli etkinlikler kaynağında Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, İngilizce derslerinden 980 etkinlik bulunuyor. Etkinliklere eklenen kare kodlar aracılığıyla öğrencilerin ilgili ders kitabında kazanımların işlendiği sayfalara ulaşmaları da sağlanıyor.

“Öğrencilerimizde oluşabilecek öğrenme kayıplarını en aza indirebilmek için tüm birimlerimiz sürekli ilave destek kaynakları oluşturuyorlar.”

Açıklamalarında, konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Tüm dünya gibi Covid-19 salgınından dolayı zorlu bir süreç yaşıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizde oluşabilecek öğrenme kayıplarını en aza indirebilmek için tüm birimlerimiz sürekli ilave destek kaynakları oluşturuyorlar.” dedi. Desteklerin giderek artacağının altını çizen Bakan Selçuk, “Mart ayı içerisinde de 11 ve 12. sınıflar için beceri temelli etkinlikler setini yayımlayacağız.” ifadelerini kullandı.