ÖYP yerleştirme tercihleri başladı

ÖYP kapsamında yerleştirme tercihleri bugün başladı. ÖYP kapsamında kimler tercih yapabilecek? ÖYP yerleştirme tercihleri nasıl yapılacak?

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) kapsamında Felsefe, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanları için yerleştirme tercihleri bugünden itibaren 8 Ekim’e kadar alınacak.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, 8-9-10 Eylül 2015 tarihlerinde Felsefe, Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yapılan Alan Sınavına katılan adayların, tercih yapabileceği bildirildi. Tercihlerin 6-8 Ekim 2015 tarihleri arasında alınacağının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Başvuru yapılabilmesi için adayların, 31.07.2008 tarihli Resmi gazetede yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"te belirtilen şartları sağlıyor olması gerekmektedir.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, Alan Sınav Puanı ile araştırma görevlisi kadrolarına yerleştirme yapılacağından, adayların lisans not ortalamasının %20`si, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) puanının %25’i, Alan Sınav Puanının %40’ı ve varsa Yabancı Dil Sınavı Puanının %15`i dikkate alınacaktır.

Tercih işlemleri 06/10/2015 – 08/10/2015 (Saat 17:30`a kadar) tarihleri arasında YÖK’ün resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi kullanılarak yapılacak.

ÖYP tercihleri hakkında detaylı bilgi için Tıklayın

 


 

Eklenme Tarihi: 11:41 07-10-2015