HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK VE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARINA DİPLOMALARINI VERDİ..

5 yıl önce Eğitim-Öğretim hayatına başlayan HKÜ, ilk mezunlarını bu yıl verdi. Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulunda öğrenimini tamamlayan 411 öğrenci keplerini attı.

Eğitim - Öğretim hayatına ilk olarak Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde 3’er bölümle başlayan HKÜ; 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında 5 Fakülte 19 Bölüm, 2 Yüksekokul ve 1 Meslek Yüksekokuluyla yoluna devam ediyor.

Sosyal ve kültürel olanakları ile öğrenci merkezli, disiplinlerarası bir yaklaşım benimseyen “Bilim Kenti” HKÜ; 2008 yılında kurulup, ilk öğrencilerini 2009 yılında "İpek Yolu Üzerinde Bir Dünya Üniversitesi" sloganıyla Eğitim-Öğretime başlayarak ilk günden beri öğrencilerine uluslararası fırsatlar sunmuş; özgürlük, adalet ve ahlak temelinde eğitim, araştırma ve yenilik odaklı bir üniversite olmayı benimsemiştir.

Büyük hedefleri olan, geniş ve derin bir vizyona sahip, topluma karşı sorumluluklarının farkında olan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, kurulduğu günden beri, özgür düşünce ortamında bilgi üretmenin ve öğrencilerinin vizyonunu genişletip yenilikçi ve girişimci ruhlarını ortaya çıkarmanın heyecanını yaşıyor.

 

Hasan Kalyoncu Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi Binasında düzenlenen “HKÜ 1. Mezuniyet Töreni”ne; T.C. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep ili Milletvekilleri, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep protokolünün değerli temsilcileri, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Cemal Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz, HKÜ Akademisyenleri, idari kadrosu ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

“HKÜ 1. Mezuniyet Töreni” açılış konuşmasını yapan T.C. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek; “Hasan Kalyoncu Üniversitesinde kendimi hep ilklerde görüyorum. İlk açılış dersini ben vermiştim. İlk canlı yayın konuğu ben olmuştum. Bugün de 1. HKÜ Mezuniyet Töreninde sizlerleyim. Gaziantep`te üniversite sayımız 1`den 4`e yükseldi. Ben inanıyorum ki, bu ileride ihracatın en önemli kaynağı olacak" dedi.

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 23:17 15-06-2015