Büyük Hun İmparatorluğunun Tarihi Mobil Uygulamaya Dönüştü

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi olan Deniz Bahadır Aydın’ın üniversite bitirme projesi olarak hazırladığı Büyük Hun İmparatorluğunun tarihini anlatan Zamanda Yolculuk projesi mobil uygulama üzerinden birçok kişiye ulaştı.

 

2014 yılında Detaysoft tarafından hayata geçirilen dijital yayıncılık platformu Gale Press içinde bulunduğumuz dijital çağa uygun olarak interaktif içerikler üreterek farklı kesimlerden insanların ilgisini çekmeyi amaçlayan herkese dijital dünyanın kapılarını aralıyor.

 

Günümüzde her yaştan insanların ayrılmaz bir parçası olan mobil cihazlarda çalışan Gale Press ile oluşturacağınız materyallerinize her an ve her yerden ulaşılabilirlik kazandırabilirsiniz. Anında güncelleme özelliğiyle bilgileri sisteme hemen yükleyebilir ve push notification özelliğini kullanarak mobil uygulamanızı yükleyenlerin bunlardan hemen haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Büyük Hun İmparatorluğunun tarihini kısaca anlatan Zamanda Yolculuk mobil uygulaması bir üniversite öğrencisinin fikri olarak ortaya çıktı. 

 

Bitirme projesini hazırlarken Gale Press ile tanışan ve projesine bambaşka bir boyut kazandıran Yeditepe Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi olan Deniz Bahadır Aydın, “Bitirme projemi hazırlarken tarih öğretmeni olan annemin bilgisinden faydalanarak, Büyük Hun İmparatorluğu üzerine bir proje hazırlama kararı aldım. Ama projemin herkesinkinden farklı olmasını istiyordum. Bu düşünceyle araştırma yaparken Gale Press ile tanıştım ve projem bir anda bambaşka bir boyut kazandı. Çünkü çizimlerin hem hareket kazandı hem sesli anlatım yapabildik hem de mobil uygulamaya dönüştü. Aslında Gale Press sayesinde hayalim mobil uygulamaya dönüşmüş oldu.” dedi. 

 

Konuyla ilgili olarak görüşlerini belirten Gale Press Ürün Müdürü Enes Taşkıran, “ Gale Press’i planlarken birden fazla noktada kullanılabilir olmasına özen göstermeye çalıştık. Dergicilik, Eğitim ve Perakende sektörleri bizim için önemliler ama Deniz Bahadır Aydın’ın yaptığı proje ilk olması itibariyle bizi çok heyecanlandırdı ve ufuk kazandırdı diyebiliriz. Hem Gale Press olarak böyle bir projede yer almak hem de Deniz Bahadır gibi inovatif gençlerimizin olduğunu görmek bizi çok sevindirdi.” diye konuştu.


 

Eklenme Tarihi: 13:46 07-11-2016
Üniversite Başarı Öğrenci eğitim