Dünyanın En İyi İşletme Okulları Arasında Hangi Türk Üniversitesi Var?

 

Financial Times 2016 yılı Executive MBA programlarının değerlendirildiği dünya sıralaması açıklandı

 Koç Üniversitesi, Financial Times tarafından 2016 yılı Executive MBA (EMBA) programlarının değerlendirildiği sıralamada, bu yıl da dünyanın en iyi işletme okulları arasında yer aldı. 2016 için hazırlanan ve tüm dünyadaki EMBA programlarının değerlendirildiği sıralamaya Koç Üniversitesi, bu yıl Türkiye’den 1. olarak girerken, genel sıralamada 64. oldu.

 

 

Financial Times tarafından hazırlanan ve dünya çapında Executive MBA programlarının tamamının yer aldığı listenin sıralama sonuçları açıklandı. Executive MBA (EMBA) programlarının değerlendirildiği 2016 sıralamasında Koç Üniversitesi EMBA Programı, 64. sırada yer aldı. 

Mezunların program sonrası kariyer gelişimlerinden, programı sunan üniversitenin uluslararası başarısına kadar toplam 16 kritere göre yapılan değerlendirmede, Koç Üniversitesi bu yıl da dünyanın en iyi işletme okulları arasına girdi.

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Direktörü Stefan Wuyts, stratejik sezgileri yüksek, birden çok birimde deneyim sahibi, global bakış açısına sahip ve dünya çapında bir lider için gerekli analitik ve informatik yeteneklerle donanmış mezunlar yetiştirdiklerini söyledi. Stefan Wuyts, Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü EMBA programının öğrencilerine Türkiye’de ve çevre bölgelerde iş hayatının en zorlu koşullarına karşı beceri ve deneyim kazandıran, başarıyla kurgulanmış tek program olduğunu aktardı. Stefan Wuyts, “Türkiye’den ilk ve tek AMBA ve EQUIS akreditasyonu alan bu programın elde ettiği sıralama hem akademik kalitemizi ortaya koyuyor hem de Üniversitemizin ve mezunlarımızın başarılarının katlanarak arttığını gösteriyor” dedi. 

 

Koç Üniversitesi EMBA Programı’nın Türkiye`den ve bölgemizden Financial Timessıralamalarında yer alan ilk program olduğuna dikkat çeken Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Yönetici Direktörü Nida Bektaş: “`Programı bitirdikten üç yıl sonra mezunlar arasında yapılan araştırma, ağırlıklı olarak mezunlarımızın kariyer gelişimi, gelir artışı ve terfi konusundaki başarısını dikkate alıyor. Financial Times Global EMBA sıralamaları doğrultusunda, dünya çapındaki en iyi ilk 100 program arasında Türkiye’de 1., dünyada 64. olan Koç Üniversitesi EMBA, 60 kişilik deneyimli ve seçkin bir öğrenci grubuna, dünya çapında bir eğitim imkânı sağlıyor. Bunun yanı sıra “networking” ve sosyal etkileşim imkânı da sağladığı öğrencilerinin kariyerlerinde ilerlemelerine doğrudan katkıda bulunuyor” diye ekledi. 

 

Türkiye`nin ilk Executive MBA programı olarak kurulan Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü, EMBA programı çerçevesinde iş ve yönetim teorisinin temel prensipleri olan ekonomi, muhasebe, iş stratejisi, yönetim ve karar verme bilimi, finans, pazarlama, operasyon yönetimi, yönetim bilgi sistemleri ve uluslararası işletme konularına yer veriliyor. Programla, stratejik sezgileri yüksek, birden çok birimde deneyim sahibi, global bakış açısına sahip ve dünya çapında bir lider için gerekli analitik ve informatik yeteneklerle donanmış MBA mezunları yetiştirmek amaçlanıyor.

Koç Üniversitesi`nin EMBA programı; en az yedi yıl iş tecrübesi olan orta düzey yöneticilerin yönetim ve liderlik becerilerini artırarak kariyerlerinin üst seviyelerinde ihtiyaç duyacakları analitik temeli sağlıyor. EMBA Programı, öğrencilerin iş hayatlarını etkilemeden eğitimlerini bitirebilecekleri bir şekilde kurgulanıyor. Eğitim her yıl ağustos ayında düzenlenen iki haftalık tam zamanlı bir modül ve ardından 13 ay boyunca yoğun olarak devam edecek bir ders programından oluşuyor. Programa başvurmak için yeterli niteliklere sahip olan adaylar, başvuru koşullarını yerine getirdikten sonra mülakatla değerlendiriliyor. 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 13:07 19-10-2016
Üniversite Eğitim Dünya sıralaması