Almanya’da mükemmellik merkezi kurulacak

Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımıza danışmanlık yapmak üzere girişimlerini tamamladı. Bu kapsamda Almanya’nın Köln kentinde hem eğitim hem de sağlık alanında hizmet sunacağı merkezi Eylül ayında hayata geçirecek. Üniversite-Hastane, öncesinde Köln’deki basın mensupları ve orada yaşayan vatandaşlarımızla ilk buluşmayı gerçekleştirdi.

Davranış bilimleri ve sağlık alanında birçok ilke, önemli projelere imza atan, beyin hastalıklarının tanı ve tedavisinde çığır açan çalışmaları yürüten Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi eğitim-sağlık alanında sunduğu hizmetlerini uluslararası arenaya taşıyor. Bu kapsamda ilk girişimini Almanya’nın Köln kentinde gerçekleştiriyor. 

 

Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız için davranış bilimleri alanında eğitim ve sağlıkta danışmanlık vermek üzere Eylül ayında merkezini faaliyete geçirmeye hazırlanan üniversite ve hastane “Yeni gençliğe yeni çözümler” eğitim ve sağlıkta küreselleşme hedefiyle ilk olarak Almanya’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Köln Kenti`nde Antik Hotel Bristol`daki basın toplantısına çok sayıda yerel ve ulusal basın temsilcisi katıldı. Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi`nden heyet çalışmalar hakkında basın mensuplarına bugüne kadar yaptıkları ve Almanya’da hedefledikleri çalışmaları anlattı. 

 

 

Hem Türkiyeli hem Almanyalılar için buradayız

 

Avrupa’da yaşayan Türkiyelilere hem eğitim hem de sağlık alanında danışmanlık hizmeti sunmak üzere Köln’de bir merkez açmak üzere çalışmalarının devam ettiğini belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi olarak Almanya’da varlık göstermeye karar verdiklerini kaydetti. “Hem Türkiyeli vatandaşlarımız hem de Almanyalılar için buradayız” diyen Prof. Dr. Tarhan, üçüncü nesil üniversitelerde ARGE, toplumu bilgilendirme ve akademik bilginin endüstrileşmesinin de önemli olduğunun altını çizdi. Bunun için de globalleşmek gerekiyor vurgusu yapan Tarhan, “Biz bu amaçla buradayız, hedefimiz bir mükemmellik merkezi oluşturmak…” diye konuştu. 


 

Eklenme Tarihi: 10:48 26-06-2016
Üniversite Almanya Merkez Bilim Eğitim