Anadolu Üniversitesi AÖF bahar dersleri başlıyor

Bahar dönemi pek çok üniversitede başladı... Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF)`nde de bahar derslerine start verildi. AÖF öğrencileri için dönemde hangi dersler başlıyor araştırdık...

Anadolu Üniversitesi`nin uzaktan öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik Yüzyüze Akademik Danışmanlık Dersleri Bahar Dönemi, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Merkez Kampusü`nde 6 Mart-28 Mayıs arasında gerçekleştirilecek.

Bahar Döneminde “İktisada Giriş II, Genel Muhasebe II, Matematik II, Osmanlı Türkçesine Giriş II, Eski Türk Edebiyatına Giriş: Söz Sanatları, İstatistik II, Makro İktisat, Finansal Yönetim II, İngilizce II, , Maliyet Yönetimi, Finansal Tablolar Analizi, Arapça II, Arapça IV, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Borçlar Hukuku" olmak üzere 15 derste yüz yüze öğretim verilecek.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Akademik Danışmanlık ve Uygulama Hizmetleri İl Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım, derslerin Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Merkezi Derslikleri`nde cumartesi ve pazar günleri yapılacağını belirterek, “Akademik danışmanlık dersleri için hiçbir ücret alınmamakta, öğrenciler kimliği/öğrenci tanıtım kartını göstererek derslere girebilecek. Akademik danışmanlık derslerine katılım ve devam, zorunlu değildir. Yüzyüze eğitim; Üniversiteli olma ve öğrencilerin aidiyet duygusunu hissetmesi, öğrencilerin üniversite ortamını yaşaması ve sosyal ihtiyaçlarını gidermesi gibi avantajlar içermektedir. Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencilerinin derse devamı bu açıdan da önem arz etmektedir" dedi.

Gaziantep Üniversitesi`nde Akademik Danışmanlık Derslerinin yapılacağı yer, saat ve ders programına Gaziantep Üniversitesi WEB sayfasından ulaşılabiliniyor...

Kaynak: gantep.edu.tr

 


 

Eklenme Tarihi: 01:13 02-03-2016