TEOG'da Birinci nakil dönemi başlıyor...

TEOG yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte pek çok öğrenci için nakil başvuru heyecanı da gündeme geldi. 15 Ağustos`da başlayacak olan nakil başvuruları ile ilgili detaylar ve boş kontenjanlar e-Okul sistemi üzerinden öğrenilebiliyor. Nakil sürecinde öğrenciler puanı yettiği takdirde başka bir okula nakil olabilecek.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı`nda (TEOG), tercih sırasına göre yerleştirmeleri 11 Ağustos 2016 Perşembe günü açıklanmıştı. Her yıl olduğu gibi yerleştirmelerin ardından gelen en önemli süreç nakiller tabii ki...

Üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinin tarihleri belli... Yerleştirmeye esas birinci nakil tercih başvuruları 15-19 Ağustos tarihleri arasında alınacak. 22 Ağustos’taysa sonuçlar açıklanacak. İkinci nakil dönemi, 22 Ağustos’ta başlayacak. Bu dönemin son başvuru tarihi 26 Ağustos. 29 Ağustos’ta da nakillerin sonuçları ilan edilecek. Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirilecek.

"Özel okula kayıt yaptıracağım, tercih yapmayacağım" butonunu işaretlediği halde 09 Eylül 2016 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin yerleştirilmesi, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumlarına yapılacak.

TEOG boş kontenjan bilgileri e-okul üzerinden yayınlandı. Bu sürece ilişkin tercih klavuzuna da bu linkten ulaşılabilir.


 

Eklenme Tarihi: 18:36 14-08-2016
TEOG Birinci nakil dönemi Nakil MEB