3. Eğitim Teknolojileri Konferansı bugün yapılıyor...

Türkiye Özel Okullar Derneği IT Komisyonunun katkılarıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Eğitim Teknolojileri Konferansı (ETP2016), 26 Mart 2016 tarihinde Yeditepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin farklı illerinden okul sahipleri, idareciler, akademisyenler, yöneticiler, karar vericiler ve öğretmenler olmak üzere yine 2000’e yakın katılım beklenen konferansımızın açılış konuşmaları İSTEK Vakfı Okulları ve Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin DALAN, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut BİNGÖL ve Türkiye Özel Okullar Derneği Başkan Yardımcısı Nurullah DAL tarafından yapılacak. 

ETP2016’da öğretmenler; farklı branş ve seviyedeki teknoloji kullanımının en iyi örneklerini içeren 300’ün üzerinde sunumun yanı sıra, Finlandiya’dan gelecek olan ve İngiltere’de birçok okulda eğitim amaçlı kullanılmaya başlanılan Minecraft oyunun eğitim versiyonunu yazan, dünya çapında uzman Santeri Koivisto’yu “Eğitimde Oyun ve Oyunlaştırma”, Göker Öztürk’ü “Teknoloji ve Eğitimde Yeni Boyutlar ve Üretkenlik”, Gökhan Yücel’i “Pedagoji 4.0: Dördüncü Endüstri Devriminin Eğitim, Öğrenme ve Becerilere Etkisi , Khan Akademi’den Alp Köksal‘ı “Çözüm? Eğitimde Dijital Dönüşüm“, Eğitimci-Köşe Yazarı Dr. Özgür Bolat’ı “Çocuklar Neden Teknolojiye Bağımlıdır?“ konulu sunumlarıyla da dinleme fırsatı bulacaklar.  

Eğitimde teknoloji kullanımına yönelik iyi örneklerin paylaşılacağı, eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenler için farklı projeleri görebilecekleri ve meslektaşları ile tanışacakları bir ortam yaratılması, eğitimde yeni yaklaşımların takip edilebileceği bir platform oluşturulmasının amaçlandığı etkinliğin detayları www.etp.org.tr web sitesinde yer almakta. Ayrıca App Store ve Google Play’de “ETP16” adıyla yayınlanan uygulama ile katılımcılar, programı akıllı telefonlardan da izleyebilecek. Bunun dışında etkinliğe katılanların etkileşimleri sosyal medya paylaşımlarından da takip edilebilir. İlgili adresler şöyle;

http://www.facebook.com/etpistanbul
http://www.twitter.com/etpistanbul #ETP16

 

Eklenme Tarihi: 16:34 23-03-2016