Eğitim Teknolojileri Zirvesi 5 Mart'ta "İlham Ver, İlham Al" diyor...

Eğitimcilere ilham verip, onların deneyimlerinden ilham almayı amaç edinen Eğitim Teknolojileri Zirvesi (ETZ16), bu yıl 5 Mart`ta Radisson Blu Hotel, Şişli’de gerçekleştirilecek. Organizasyonun yaratıcı ekibi, o gün pek çok süprizin konukları beklediğini söylüyor...

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ETZ; eğitimcileri, akademisyenleri, eğitim teknolojileri uzmanlarını ve çeşitli paydaşlarını bir araya getirerek, 21. yüzyıl eğitim ortamında teknolojinin farklı yönleriyle ele alınmasına olanak sağlamayı amaçlıyor. İlk yılından itibaren eğitim camiası ile iş ve medya dünyasını da bir araya getirmeyi başaran zirve, geçmiş yıllarda da olduğu gibi, bu yıl da alanında uzman yerli ve yabancı birçok önemli ismi sunumlarıyla ağırlayacak. Paralel oturumlarla süregelecek zirve gündeminde, katılımcılar panellerde sorulara cevaplar arayıp, atölye çalışmalarında önemli ürünleri izleyenlere sunacaklar...

Ünlü sunucu Geveze’nin sunacağı ETZ16’da bu yıl teknolojiyle sanatın buluşacağı muhteşem bir açılış gösterisi yapılacak. Katılımcılar teknolojinin sanatla vücut bulmuş halini izleyecekler.

Organizasyon komitesinden aldığımız bilgilere göre; ETZ’de bu sene açılış konuşmaları F Klavye Şampiyonları tarafından anlık olarak ekrana yansıtılırken, İngilizce yapılacak konuşmalar da anlık çeviri ekipleri desteğiyle ekranda olacak.

KATILIMCILAR HOLOGRAMLARINI KENDİ YAPACAK

İzleyenler hatırlayacaktır, ETZ’nin ilk yılında olduğu gibi ikinci yılında da hologram gösterisi ile açılış yapılmıştı. Bu gösterilerde ilk yılın geçmişten gelen konuğu Albert Einstein iken, 2. yılda konuk Graham Bell olmuştu. ETZ’de bu yılsa katılımcılar kendi hologramlarını yapacaklar. Bu anlamda zirvenin en ilginç etkinliklerinden biri Uğur Mert ve Lamia Aktaş’ın gerçekleştireceği "Hologram Atölyesi" olacak gibi görünüyor.

ETZ16`NIN GÜNDEMİ KALABALIK ve ÇOK YÖNLÜ

ETZ16`nın yaratıcı ekibi bu yılki içerikte, geçmiş yıllardan daha iddialı olduklarını söylüyorlar... ETZ Koordinatörü, Öğretim Görevlisi Işıl Boy Ergül bu yılki etkinlikleri şöyle sıralıyor; "Bağlantıcılık kuramı’nın öncüsü Stephen Downes Kanada’dan gelip dünyadaki teknolojik gelişmelerden bahsedecek. Sınıfını baştan yaratarak eğitimcilere ilham veren Ahmet Naç, ETZ’deki konuşmasıyla da bizlere ilham olmaya hazırlanıyor. Blippar CEO’su Zehra Öney’in moderatörlüğünde yapılacak olan panelde iş dünyasındaki teknolojik gelişmeler ve en son trendleri paylaşacak. Cem Seymen çok yönlü çalışmaları ve fikirleriyle, kodlama alanında yapılan çalışmaların öncüsü olan Doç. Dr. Şirin Karadeniz ve Dr. Yasemin Allsop ise son günlerde çok gündemde olan kodlama konusunda katılımcıları aydınlatacak. Katılımcılar, Dinamo Danışmanlık kurucusu Evrim Kuran’ın katılımı ile ‘nesiller’, “Sosyal Medya Savaşları” kitabının yazarı Ümit Sanlav ve Abbas Güçlü ile de sosyal medya hakkında bilgi sahibi olacak. Ayrıca, Merck EMEA Yetenek ve Gelişim Direktörü ve PERYÖN Genel Başkanı Sevilay Pezek Yangın’ı dinlerken iletişim etkinliğinde de yeni bağlantılar kurma fırsatı bulunacak. Atölyelerde Maker, arttırılmış gerçeklik ve hologram, “Tezgah Üretim Evi” hep birlikte üretilirken, STEM ve oyunlaştırmanın incelikleri anlatılacak. ETZ’deki STEM paneli Doç. Dr. Tufan Adıgüzel önderliğinde BAU STEM tarafından yönetilecek. Geçen yıl “Eğitimde Fark Yaratan Kadınlar” panelindeki İngilizce öğretmeni bayanlar, bu yıl matematikçi beylerle karşı karşıya gelecek ve hangi branşın teknolojiyi eğitime daha iyi entegre ettiğini tartışacaklar. Kısaca; Eğitim ve teknolojiye dair tüm paydaşları bir araya getirmenin yanında pek çok sürprizi içinde barındıracak olan, şimdilik sadece bir kaç konu başlığını açıkladığımız etkinlik dahilinde daha birçok uzman, yerli ve yabancı konuşmacı bizlerle birlikte olacak."

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZU UNUTMADIK

İlk düzenlendiği yıldan beri çeşitli sosyal sorumluluk projeleri yürüten ETZ, bu yıl her konuşmacı için KAÇUV’a (Kanserli Çocuklar Umut Vakfı) bağış yapacağını duyurdu. Ayrıca İZEV (İstanbul Zihinsel Engelliler Vakfı) de ETZ’de yer alacak. Organizasyon komitesi her yıl olduğu gibi bu yıl da "Sosyal Sorumluluk Projeleri bizim akışımızın ve işimizin bir parçası" diyor.

#EGTyayın DA VAR...

egitimveegitim.com tarafından her Salı düzenli olarak yapılan ve "Eğitimde Söylenecek Çok Söz Var" sloganıyla eğitim dünyasını ekrana taşıyan #EGTyayın, ETZ16 günü özel bir program gerçekleştirecek. Sitenin kurucuları Müge Arda ve Ece Karaboncuk, etkinlik içinde moderatörlüğünü üstenlendikleri iki oturumu yönetmelerinin ardından yapacakları yayınla günü özetleyip, katılamayanlara etkinlik ortamını yaşatacak, katılımcılarla sohbet edecek ve gündemi internet üzerinden izleyicileriyle buluşturacaklar...

İzlemek için; http://www.egitimveegitim.com/egitim_sohbetleri.html

Twitter üzerinden katkıda bulunmak için; #EGTyayın ve #ETZ16 etiketleri kullanılabilir...

Anlaşılan o ki; Eğitim Teknolojileri Zirvesi bu yıl da bünyesinde ilkleri barındıracak ve yine adından sıkça söz ettirecek. ETZ yetkilileri "Eğitim ve teknoloji ile ilgili ilham alıp, ilham vermek isteyen tüm katılımcılar www.egitimteknolojilerizirvesi.com web sayfasını ziyaret ederek ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler." diyor ve ekliyor; "Eğitimin bugününü geleceğini takip eden eğitim kurumlarını, iş dünyasını, medyayı, öğrencileri ve velileri 5 Mart`ta bekliyoruz..."

Katılım için biletler Biletix`ten sağlanabiliyor; http://www.biletix.com/etkinlik/TGA01/TURKIYE/tr#tab5 


 

Eklenme Tarihi: 20:58 28-02-2016