Uğur Yıldız kitabı: Ustaca Yaşamak

Söyleyen kimdi hatırlamıyorum ya da öyle birisi zaten yoktu ama çok sevdiğim bir söz vardır: “Gözyaşının bile görevi varmış. Ardından gelecek gülümseme için temizlik yaparmış…” Evet, dünyada görünen ve görünmeyenin her şeyin bir görevi vardır. Her şey doğadan gelir ve tekrar doğaya döner. İnsan da doğaya aittir. Ve tüm günler şahittir ki, bir şekilde doğar, fakat bin bir şekilde ölürüz. Lakin en önemli olan hayatı nasıl yaşadığımızdır.

Bunu en iyi bilenlerdendir yazarlar. O nedenledir ki, bir yazar, yaşamın temel gerçeği olarak, kelimelerin varlığını ve o kelimelerden sihir yaratma olasılığını görür. Uğur Yıldız da ilk kitabı Ustaca Yaşamak’la bunu denemiş ve ilham verici bir iş yapmış. İnsanı, bizi, bizim dışımızda olup biz yapan pek çok şeyi anlatmış. İyi de yapmış. Prof. Dr. Uğur Batı’nın arka kapak yazarlarından olduğu ve Kuzgun Kitap etiketiyle okuyucusuyla buluşan "Ustaca Yaşamak" deneme türünde bir eser olarak kaleme alınmış.

Yazarımız Uğur Yıldız, bu ilk kitabında, okurlarına hayatı daha farklı bir perspektiften göstermeyi ve ustaca yaşayabilmenin ipuçlarını keşfetmeyi amaçlıyor.

İyi ve Kötü İçimizde, Kişisel Algılamak, Kendine İyi Davran, İyi Niyet ve Düşüncenin Gücü, Liderlik ve Değişimin Gücü kitap da ki bölümlerden sadece bir kaçı olarak dikkat çekiyor.

Okumak ve ustaca yaşamı keşfetmek dileğiyle.

“Çırağı olmadığın hiçbir şeyin ustası olamazsın ve bu hayat ustaca yaşanmayı hak ediyor.”

Uğur Yıldız Kimdir?

1977 yılında Bursa’da doğdu. Lisansını Gazi Üniversitesinde Tekstil Tasarımı, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesinde Yetişkin Eğitimi alanında 2008 yılında tamamladı. Çeşitli ulusal ve uluslararası kongrelerde bildiriler sundu. Farklı sektörlerde çalışan mavi ve beyaz yaka, yönetici, iş adamı, girişimci, üniversite öğrencisi, eğitimci, anne baba olmak üzere değişik gruplara eğitim, seminer ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Bob Proctor Koçluk Okulunu tamamladı ve Profesyonel Koçluk yapıyor. Tübitak Mentörlük eğitiminin ardından Ulusal Mentör havuzuna dahil oldu. Türk Eğitim Vakfı ve Tebeşir Hareketi başta olmak üzere üyesi olduğu çeşitli stk’larda görevler alıyor. 2017 yılında insana dair çalışmalarından dolayı Fark Yaratanlar özel ödülüne layık görüldü. 2018 Ocak ayında ilk kitabı olan Ustaca Yaşamak yayınlandı. Kişisel ve kurumsal gelişim çalışmalarını Anadolu Gelişim Akademisinde sürdürmektedir.

 


 

Eklenme Tarihi: 18:03 01-03-2018
Kitap Uğur Yıldız