Okul Bahçesinde Bilim

 Gerçekleştirdiği farklı projelerle çocuklarımıza nitelikli eğitim desteği sağlayan TEGV, Lloyd’s Register Vakfı ile birlikte hayata geçirdiği Bilim Ateşböceği sayesinde Aksaray’da çocuklarımıza bilimi sevdiriyor.

TEGV’in Lloyd’s Register Vakfı sponsorluğunda geliştirdiği Bilim Ateşböceği, Aksaray merkeze bağlı Yapılcan Köyü Yapılcan İlkokulu bahçesinde çocukları bilim ile buluşturdu. Şenlikte 5 gönüllümüzün desteği ile bilim etkinlikleri düzenlendi.

Bilim Ateşböceği eğitimlerine destek veren gönüllüler çocuklarımızla Mutfakta Kimya Deneyleri, Fizik Deneyleri, Bilim ve Teknoloji Etkinliği yaparak onlara bilimin erişilmesi zor bir şey olmadığını, dokundukları her şeyin altında bilimin yattığını eğlenerek, yaşayarak, deneyerek ve uygulayarak anlattı. Şenlik kapanışında palyaço gösterisi ile coşkulu bir şekilde sona erdi.

 Türkiye Eğitim Gönüllüleri ve Lloyd’s Register Vakfı işbirliği ile hayata geçen Bilim Ateşböceği 2-8. sınıf çocuklarına bilimsel düşünme becerilerini kazandırarak, çocukların bilimsel düşünen, problem çözebilen ve bilime karşı olumlu tutum geliştiren bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.


 

Eklenme Tarihi: 14:56 26-10-2017
Eğitim bilim çocuk okul