Üç Çocuk Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün

John David Anderson’ın 2016’da çocuk edebiyatı alanındaki tüm ödülleri toplayan Üç Çocuk, Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün isimli romanı Tudem Edebiyat Yayınları etiketiyle Türkiye’deki okurlar ile buluşuyor. Okulu bırakmak zorunda kalan öğretmenlerine unutulmaz bir gün yaşatmaya karar veren üç çocuğun yol hikâyesini hem komik hem epik bir dille anlatan bu muazzam roman, modern zaman klasiği olmaya aday.

Roman, öğrenciler ile arasında çok özel bir bağ bulunan öğretmen Bayan Bixby’nin gelişen rahatsızlığı nedeniyle okulun son bir ayında derslere devam edemeyeceğini açıklaması ile başlıyor. Birbirinden farklı olsalar da ortak noktaları Bayan Bixby’ye duydukları sevgi olan üç arkadaşın, öğretmenlerine hayal ettiği mükemmel günü yaşatmak üzere çıktıkları yol hikayesini anlatan roman, her yaştan kitapseveri hem güldürmeyi hem de ağlatmayı başarıyor.

Olayları üç çocuğun gözünden anlatmayı tercih eden yazar John David Andersonderinlikli gözlemlerle süslediği romanında hem komik hem epik bir dil yaratmayı başarıyor.


2016 yılında, New York Times Dikkate Değer Kitap Ödülü, Publisher’s Weekly Yılın En İyi Çocuk Kitabı, School Library Journal Yılın En İyi Kitabı, Journal Library Birliği Seçimi gibi ödüllerle başarısı tescillenen bu sarsıcı roman, destansı anlatımıyla tek bir günü upuzun bir serüvene dönüştürerek keyifli bir okuma deneyimi vadediyor.

Tudem Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alan Üç Çocuk, Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün yapmaya değer hiçbir şeyin kolay olmadığını anımsatarak, herkesi Bayan B.’nin dünyasını keşfetmeye çağırıyor.

 


 

Eklenme Tarihi: 10:38 10-10-2017
Kitap Eğitim çocuk öğretmen