STEM & Maker Magazine ile harekete geçiyor

 

“STEM&Maker Magazine” dergisi ile yetişmekte olan nesillere kendi kendilerine üreten, deneyen ve sadece tüketmeyen bir nesil olma kavramını öğretmek üzere öncülük etmek için yola çıktı. Gelişen teknolojinin arkasından bakmak yerine tanıyan ve üreten bireyler olmaları için, “yapma” ve “hayata geçirme” kavramlarını onlara kazandırmak amacıyla hizmet ediyor.

6-18 yaş aralığındaki bu nesil , “STEM&Maker Magazine” ile kodlama okur yazarlığı, robotik, sanal ya da arttırılmış gerçeklik, oyunlaştırma gibi teknoloji ve kavramları anlatan, kendi kendilerine bu konuda temelden “yap”arak öğrenebilecekleri bir yayını takip ediyorlar.

Maker hareketine destek veren “STEM&Maker Magazine”, ayrıca okullarda hızla yayılan kodlama&robotik derselerinin müfredat yayınlarına da uygun içerikler ve gündem sunuyor. Paylaşım, yetenek ve deneyimi, 5 yaş ve üzeri herkes için erişilebilir kılmayı hedeflerken; “maket atölyeleri” olarak da bilinen, deneyim kitleri ve yeni nesil teknoloji öğretilerini herkese erişebilir hale getirmek amaç...

Kodlama, robotik, girişimcilik, inovasyon, 3D baskı teknolojileri, dronelar, grafik tasarım, virtual reality, STEM, oyun ve oyunlaştırma odağında yapılabilir ne varsa “STEM&Maker Magazine” olarak “Maker” anlayışı ile birlikte sunuluyor.


 

Eklenme Tarihi: 11:41 03-03-2017
Stem Maker kodlama robotic eğitim