Uluslararası Felsefe Günleri Başlıyor

Uluslararası Felsefe Enstitüsü’nün her yıl farklı ülkelerde gerçekleştirdiği kongre organizasyonuna bu yıl İstanbul ev sahipliği yapıyor. Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek kongrenin bu yılki başlığı “Değer, Değerler ve Anlam” olacak.

Uluslararası Felsefe Günleri başlıyor. Kadıköy Belediyesi Kadıköy Belediyesi, Maltepe Üniversitesi, İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ve Kuçuradi Felsefe ve İnsan Hakları Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı kongre 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi ve Maltepe Üniversitesi Marma Kongre Merkezi’nde oturumların gerçekleşeceği kongrenin bu yılki başlığı “Değer, Değerler ve Anlam” olacak. 

Katılımın ücretsiz olduğu ve simültane çevirinin yapılacağı kongreye, Romanya Millî Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı ve aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru, Enstitüsü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Enstitüsü Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois başta olmak üzere dünya çapında isim yapmış birçok değerli felsefeci konuk oluyor. 

Uluslar arası Felsefe Günleri’nin açılışı töreni, 6 Eylül Salı Günü Saat 10.00`da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi`nde gerçekleşecek. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Marmara Eğitim Vakfı Müdürü Sayın Melike Oğuzhan, Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar, Romanya Millî Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı, IIP üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru , Uluslararası Felsefe Enstitüsü Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois ve Uluslararası Felsefe Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin katılacağı tören açılış konuşmalarıyla başlayacak. Üç gün sürecek kongre boyunca katılımcıların kolay ulaşımını sağlamak için Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenecek ring seferlerinin saatleri ise şöyle: 

Ring Sefer Saatleri

06 Eylül Salı ;

09.00 / Kadıköy Meydan, Haldun Taner Sahnesi Önünden hareket edecek - CKM`ye

09.00 / Bostancı Deniz Otobüsleri Önünden hareket edecek - CKM`ye

13.00 / Kadıköy Meydan, Haldun Taner Sahnesi Önünden hareket edecek - CKM`ye

13.00 / Bostancı Deniz Otobüsleri Önü hareket edecek - CKM`ye

07 Eylül Çarşamba;

12.30 / Maltepe Üniversitesi Kampüsünden hareket edecek - CKM`ye

13.00 / Bostancı Deniz Otobüsleri Önünden hareket edecek - CKM`ye

13.00 / Haldun Taner Sahnesi Önünden hareket edecek - CKM`ye

09 Eylül Cuma;

11.00 / Kadıköy Meydan, Haldun Taner Sahnesi Önünden hareket edecek - CKM`ye

11.00 / Bostancı Deniz Otobüsleri Önünden hareket edecek - CKM`ye

11.30 / Maltepe Üniversitesi Kampüsü’den hareket edecek - CKM`ye


 

Eklenme Tarihi: 10:09 06-09-2016
Uluslararası Felsefe Günleri Felsefe Kadıköy Belediyesi