Düştepe Oyun Müzesi kapatılıyor mu?

Yazar Sunay Akın’ın Ataşehir’de kurduğu Düştepe Oyun Müzesi, müftülüğe tahsis edileceği gerekçesiyle boşaltılmak isteniyor.

Ataşehir’deki Mimar Sinan Parkı içinde yer alan Düştepe Oyun Müzesi’nin bulunduğu bina, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe müftülüğüne tahsis edildi. Müzenin boşaltılması için tebligat gönderildi.

Kararın basına yansıması üzerine Twitter hesabından bir paylaşım yapan Sunay Akın, şunları yazdı: “Ataşehir’de kurduğum Düştepe Oyun Müzesi, Mimar Sinan Parkı’ndadır. Müftülük bir binada hizmet verebilir ama çocuklar odaya kapatılamaz! Parktaki üç barakadan ikisi oyun müzesinin, biri müftülüğün. Müftülük daha geniş bir binaya taşınabilir. Park çocukların oyun alanıdır! Yeni Mimar Sinan’lar yetişsin istiyorsak, çocuklar için kurulan Mimar Sinan Parkı’ndaki Düştepe Oyun Müzesi’ne sahip çıkmalı, korumalıyız! Oyun oynadığı her gün çocuğun bayramıdır.”

Akın, aynı zamanda, #düştepeoyunmüzesinedokunma etiketiyle bir kampanya başlatarak, destek çağrısında bulundu. Bununla birlikte, müzeyi korumak isteyenler, Sunay Akın’ın çağrısına kulak vererek bir imza kampanyası başlattı. Kampanyaya destek olmak isterseniz.

https://www.change.org/p/istanbul-büyükşehir-belediyesi-ataşehir-oyuncak-müzesine-dokunmayin?source_location=petitions_share_skip

(kulturservisi.com) 


 

Eklenme Tarihi: 10:09 08-07-2016
oyun oyuncak müze kültür eğitim Sanat