Karaman’ın Kuşları Sergisi’nin geliri öğrencilere gidecek

Duru Bulgur’un sosyal sorumluluk projesi “Karaman’ın Kuşları Sergisi” 30 Mayıs 2016 tarihinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor. 5 Haziran 2016 tarihine kadar gezilebilecek sergiden elde edilecek tüm gelir, İstanbul Karamanlılar Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitiminde kullanılacak.

Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı misyon edinen Duru Bulgur, eğitime de destek oluyor. Duru Bulgur, sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Karaman’ın Kuşları Sergisi”nden elde edilecek tüm geliri öğrencilere burs olarak verecek. Karaman’ın Kuşları Sergisi, Türkiye’nin en önemli kuş gözlemcilerinden fotoğraf sanatçısı Kürşat Akın’ın objektifinden çekilmiş 62 kuş fotoğrafından oluşuyor.

30 Mayıs- 5 Haziran tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde görülebilecek sergi, nesilleri yok olmaya yüz tutmuş kuşları gün yüzüne çıkarırken, Karaman’da bulunan kuş türlerindeki çeşitliliğe de dikkat çekiyor. Yüksek kayalıkta yaşayan kartaldan, evlerin çatısında yaşayan kerkeneze kadar birbirinden farklı kuşlar birbirinden ilgi çekici fotoğraflarla sergide yer alıyor. Sergideki fotoğraflar kitap olarak “Karaman’ın Kuşları” adıyla da yayımlandı. Kitap, kuşlarla ilgili çarpıcı bilgiler içeriyor.

 


 

Eklenme Tarihi: 09:26 26-05-2016
Eğitim Destek Kuş Kitap Sosyal Sorumluluk Duru Bulgur