MasterGames Turnuvası başlıyor!

2014 yılından bu yana yapılan ve bu yıl 3. düzenlenecek olan MasterGames turnuvası 6 Mayıs - 5 Haziran 2016 tarihleri arasında.  Üniversite mezunları arası spor karşılaşmaları şeklinde  hayata geçirilen bir etkinlik olan MasterGames`in amacı üniversite mezunlarının kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artırmak ve eski okul arkadaşlarının spor etrafında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmelerini amaçlıyor.

6 Mayıs - 5 Haziran 2016 tarihleri arasında iş dünyası ve üniversite mezunlarını birçok farklı spor dalında gerçekleşecek yarışlarla bir araya getiren MasterGames, 3. senesinde eğlence ve mücadele dolu bir turnuvaya imza atacak. MasterGames bu etkinliklerle üniversite mezunlarının kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini artırmayı ve eski okul arkadaşlarının spor bağlamında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmesine vesile olmayı hedefliyor.

Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen 14 üniversitesinden 600’den fazla mezun, turnuvada voleybol, basketbol, futbol ve yelken olmak üzere 4 takım sporunda ve tenis, yüzme, koşu, masa tenisi, satranç, ve tavla olmak üzere 6 bireysel spor dalında yarışacak.3. yılında 14 üniversiteye ulaştıklarını belirten MasterGames  Organizasyon Komitesi Başkanı Tijen Mergen turnuva hakkındaşunları söyledi: “Amacımız genç üniversiteleri de kapsayarak, binlerce kişinin katılımıyla tüm Türkiye’ye yayılmak ve ardından uluslararası bir tunuva haline dönüşerek büyümek.” 

Okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmaya, toplumu daha aktif yaşamaya teşvik etmek ve mezunlar arası bağları güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek yarışların, üniversitelerin mezun etkinlikleri günlerinde yapılması planlanıyor. Turnuvalar yalnızca yarışan mezunlara değil, mezunlar gününe katılan diğer mezunları da bir araya getirmeyi hedefliyor. 

Katılımcı Üniversiteler

Bahçeşehir Üniversitesi Mezunlar Derneği, Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Sabancı Üniversitesi Mezunlar Derneği, Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Galatasaray Üniversitesi Mezunlar Derneği, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mezunlar Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Özyeğin Üniversitesi Mezunlar Derneği, Haliç Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği

 

MasterGames 2016 Etkinlik Programı: http://www.mastergames.org/Yil/2016.html

Tarih: 6 Mayıs – 5 Haziran 2016

Yer: Boğaziçi, Bahçeşehir, Bilgi, ODTÜ ve İstanbul Teknik Üniversitesi  Kampüsleri, lokallleri

MasterGames Tunuvası hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için http://www.mastergames.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

  

Eklenme Tarihi: 13:06 28-04-2016
oyunüniversite