Bir çocuk daha yürüsün umuda...

Çocuklar okusun diye... Türk eğitim Derneği (TED) bağışçısı olmak ve bir çocuğun daha hayata umutla bağlanmasına destek olmak ister misiniz?

Her yıl eğitimlerini sürdürebilmek için Türk Eğitim Derneğinden yardım isteyen binlerce çocuk oluyor. Bu başvuruların bir kısmına TED cevap verebiliyor. Bir kısmına da bağışçılardan gelecek katkılar umut oluyor... TED`in eğitimde fırsat eşitliği yaratmak adına yaptığı önemli kampanyalardan biri daha yine gündemde... Kendi yorumlarıyla bu süreci ve burslarını şöyle ifade ediyor TED;

"Türk Eğitim Derneği olarak biz, her çocuğumuzun hayata eşit şartlarda başlaması gerektiğine, eğitimin var olan tüm sorunların üstesinden geleceğine inanıyor ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaların en büyüğü ise Tam Eğitim Bursu Sistemimiz. ‘10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye’ sloganıyla hayata geçen burs kampanyamız dâhilinde, bugüne kadar, mezun olan çocuklarımız dâhil toplam 1268 çocuğumuza burs verdik. Ülkemizin geleceğini aydınlatmak için çıktığımız bu yolda sizlerin de destekleriyle daha geniş kitlelere ulaşabilir daha çok çocuğumuza ‘umut’ olabiliriz. Bu sene, 4., 5., 6., 7., ve 8. sınıf öğrencisi, not ortalaması 100 üzerinden 85 – 100 arası olan ve ailesinin aylık maddi geliri 2.500 TL`nin altında olan 54.933 çocuğumuz, 5 Mart 2016 tarihinde Tam Eğitim Bursu sınavımıza girmiş ve ülkemizin geleceğini aydınlatmak için ilk adımı atmıştır. Biz ise bu çocuklarımızın sadece küçük bir kısmına destek verebiliyoruz, Oysaki sizlerin destekleriyle daha çok çocuğumuza ‘umut’ olabiliriz.
 
Bursların kapsamı

Burs kapsamında, TED Okullarında eğitim gören öğrencilerin ve her türlü ihtiyaçları, eğitim hayatları boyunca TED tarafında karşılıksız olarak sağlanmaktadır. Aldıkları, iyi, kaliteli ve çağdaş eğitimin yanında, yemek, barınma, kıyafet, kırtasiye, ulaşım, psikolojik destek, sağlık harcamaları ve cep harçlıkları da bursun içerisinde yer alır. Çocuklarımız, başarılarının devamını sağlamaları halinde, üniversite öğrenimlerinin sonuna kadar burs almaya devam eder. TED, çocuklarımızı üniversite hayatlarını bitirdikten sonra da desteklemeye devam eder. Çocuklarımıza her türlü kariyer ve istihdam desteği verilmeye devam eder.

Tam Eğitim bursu birçok açıdan eşsiz bir burstur. Tam Eğitim Bursu sınavına girip, ev ziyaretleri ve mülakatları tamamlanan çocuklarımızın tüm sosyal gelişimleri hem alanında uzman eğitimciler hem de uzman psikologlar aracılığıyla takip edilmektedir. Çocuklarımız TED Okullarında eğitim görürler. Bulundukları şehirde TED Okulu olmaması halinde ise, İstanbul, Karabük ve Polatlı`da bulunan yatılı okullarımızda eğitim hayatlarına devam ederler.

Nasıl Katkıda Bulunabilirim?

Daha çok çocuğa burs olanağı için 5833`e boş mesaj atarak 10 TL’lik katkıda bulunabilirsiniz. bircocukdaha.ted.org.tr adresinde diğer bağış seçeneklerini görmek de münkün. "Bir insanın eğitimi bir ülkenin geleceğini yeniden yazar. Hadi, desteklerinizle bir çocuk daha yürüsün umuda..."

Burs bağışında bulunmanın herhangi bir alt ve üst limiti bulunmamaktadır. Siz istediğiniz miktarda ve istediğiniz sayıda burs yardımında bulunabilirsiniz.Çocuklarımızın yıl boyu aldığı notlar, katıldığı yarışmalar ve aldığı ödülleri size özel verilen şifre ile takip etme imkanına sahip olacaksınız."

 

Eklenme Tarihi: 01:18 22-04-2016
TED burs