2016 YGS sonuçları için geri sayım başladı...

Bilindiği üzere, Yükseköğretime Geçiş Sınavı`nın (YGS) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı, sınavdan 2 gün sonra Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi`nin (ÖSYM) internet sitesinde yayınlanmıştı. Şimdi ise YGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı tüm adaylar için merak konusu…

ÖSYM`nin sınav takvimine göre, 13 Mart 2016 tarihinde yapılan YGS’nin sonuç açıklanma tarihi 25 Mart 2016 olarak belirtildi. Daha önceki yıllarda sınav sonuş açıklama tarihini kesin olarak vermeyen ÖSYM bu anlamda önemli bir değişikliği de imza atmış oldu.

İtiraz edilen soruların durumu ne olacak?

2016 YGS’de, bazı testlerde birden fazla soruya itirazlar yapıldığı da gündemde… ÖSYM adayların bu konuda ‘müsterih’ olmasını istedi. ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar yer aldı;

“Değerli adaylar, ÖSYM her sınav sonrasında olduğu gibi yaptığı teknik analizler veya sorulara ilişkin itirazları bağımsız bilim heyetleri/kurulları marifetiyle titizlikle incelemektedir. Sınav sonuçlarının açıklanmasından önce soru itirazı incelemeleri tamamlanacak olup inceleme sonuçları, YGS sınav sonuçlarının açıklanması ile eş zamanlı olarak internet sayfamızdan adaylara duyurulacaktır. Tüm adaylarımız bu konuda müsterih olsun. 2016 YGS sonuçları 25 Mart 2016 tarihinde açıklanacaktır.” 

ÖSYM Mobil Uygulaması

Bu yıl bir yeniliğe daha imza atan ÖSYM, adayların YGS sonuçlarını ÖSYM Mobil Uygulamasından da öğrenebileceğini duyurdu. Ücretsiz olan bu uygulama sayesinde iOS veya Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcıları YGS sonuçlarını sorgulama yaparak öğrenebilecek. Uygulama her iki işletim sisteminin platformundan kolaylıkla indirilebiliyor.


 

Eklenme Tarihi: 17:49 21-03-2016