İşte Muammer Yıldız’ın yerine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olacak isim

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muamer Yıldız`ın MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı`na atanacağı ve Yıldız’dan boşalan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bir dönem Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 No`lu Şube Eski Başkanlığı da yapan Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın`ın getirileceği belirtiliyor.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muamer Yıldız`ın MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı`na atamasının yapılacağı ve Bakan Nabi Avcı tarafından durumun kendisine sözlü olarak iletildiği öğrenildi. Önümüzdeki günlerde ilgili kararnamenin imzalanmasıyla birlikte yeni görevine başlayacak olan Yıldız`ın yerine kimin atanacağı ise merak konusu.

Bakanlık kulislerinde Muammer Yıldız`dan boşalacak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamına bir dönem Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 No`lu Şube Eski Başkanlığı da yapmış olan Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın`ın getirileceği belirtiliyor.

Emrullah Aydın kimdir? 

1970 yılında Erzurum`un Oltu ilçesinde dünyaya gelen Aydın, ilkokulu Oltu`da, Orta ve Liseyi İskenderun İmam Hatip Lisesi`nde okudu. 1994 yılından Erzurum Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Coğrafya bölümünden mezun oldu.

Yüksel Tahsilini Aydın Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim alanında tamamlayan Aydın, 1995 yılında Esenler İbrahim Turhan Lisesi`nde göreve başladı. Bahçelievler, Bakırköy gibi ilçelerde idari görevlerde bulunan Aydın, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Ar Ge biriminde çalıştı ve 2014 yılında Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.

STK ve gönüllü oluşumlarda aktif olduğu bilinen Aydın; Milli Gençlik Vakfı, Andolu Gençlik Derneği, İstanbul Sivil Anayasa Platformu, İstanbul Gönüllü Teşekküller gibi kuruluşların yanında 2005-2014 yılları arasında Eğitim Bir Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığı görevlerinde de bulundu.

Kaynak Yeni Akit

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 10:07 07-01-2016