Nusaybin’de TEOG mazeret sınavı yapılmayacak

Nusaybin ilçesinde güvenlik uygulamaları ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 12-13 Aralık tarihlerinde mazeret sınavları yapılmayacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Nusaybin ilçesinde güvenlik uygulamaları ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle, 12 ve 13 Aralık tarihlerinde mazeret sınavı yapılmayacağını duyurdu. Mazeret sınavlarının telafi eğitimi sonrası belirlenecek bir tarihte yapılacağı bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8`inci sınıf öğrencilerine uygulanan ortak sınavlar 25-26 Kasım tarihlerinde yapılmıştır.  Ancak güvenlik tedbirleri nedeniyle Mardin ili Nusaybin ilçesinde 25-26 Kasım tarihlerinde sınav gerçekleştirilememiştir.

Nusaybin ilçesinde güvenlik uygulamaları ve sokağa çıkma yasağı sınavdan sonra da devam ettiğinden, 12 ve 13 Aralık tarihlerinde mazeret sınavı yapılmayacaktır.

Nusaybin ilçesinde müfredat çerçevesinde telefi eğitimi yapıldıktan sonra, Bakanlığımız tarafından belirlenecek tarihlerde mazeret sınavı yapılacaktır.


 

Eklenme Tarihi: 14:33 11-12-2015