Cep telefonu kullanan öğrenciye 5 gün uzaklaştırma verilebilecek

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci disiplin yönetmeliğinde değişiklik yaptı. Yeni yönetmeliğe göre, derste cep telefonu kullanan öğrenciye 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verilebilecek.

Türkiye genelinde 16 milyon öğrenci için ders zili 28 Eylül Pazartesi günü çalıyor. 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrencileri yeni kurallar bekliyor. Takvim Gazetesi`nin haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı`nın tatil döneminde öğrenci disiplin yönetmeliğini değiştirerek yeni uygulamaları devreye soktuğu bildirildi. 

Cep telefonuna 5 gün uzaklaştırma

Derste cep telefonu kullanan disipline gönderilecek. Cep telefonu kullanan öğrenciye 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası verilecek.

Twitter, Facebook gibi sosyal medya araçlarıyla arkadaşlarına ya da öğretmenine hakaret eden, 1-5 gün okuldan uzaklaştırılacak. Sosyal medyadan arkadaşlarına sarkıntılık yapan ise okuldan kovulacak.

Devamsızlık 30`a düştü

Veliler devamsızlığın 5, 15 ve 25`inci günlerinde uyarılacak. Devamsızlık süresi özürsüz 10, toplamda 30 günü aşan öğrenci ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak. Daha önce süre 45 gündü. 


 

Eklenme Tarihi: 12:27 27-09-2015