ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Asli Öğretmenliğe Geçiş icin yazılı sınavı başvuruları başladı. Başvurular, 19 Eylül`e kadar MEBBIS üzerinden yapılacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı, asli öğretmenliğe geçiş için yazılı sınav başvurularını almaya başladı. Yazılı sınavına başvuracak adaylar MEBBİS üzerinden kullanıcı adı ve şifreleri ile girerek Başvuru İşlemleri Modülü altındaki Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Ekranı’ndan başvuru işlemlerini yapabilecek.

Sınav, 11 Ekim Pazar günü saat 10.00’da başlayacak ve 81 il merkezinde yapılacak. Sonuçlar ise, 2 Kasım’da ilan edilecek.

Başvurular nasıl yapılacak?

- Adaylar, http://www..meb.gov.tr internet adresinden başvuru işlemini yapabilecek. 

- Kimlik ve başvuru bilgileri “Elektronik Başvuru Formu”na girilerek MEBBİS üzerinden gelen bilgilerin doğruluğu kontrol edilecek.

- Aday, “Elektronik Başvuru Formu”nun bir çıktısını, eğitim kurumu müdürüne imzalatıp mühürleterek bir suretini alacak. Elektronik Başvuru formunun bir sureti de adayın özlük dosyasında saklanacak. 

- Başvuruda bulunacak adayın sınava ilişkin bilgileri, MEBBİS kayıtlarından alınacağından MEBBİS kayıtlarında personele ilişkin öğrenim durumu, hizmet süresi vb. bilgilerin tam ve doğru olarak kayıtlara işlenerek sorumlu birimlerce güncellenmesi gerekiyor. 

- Bilgilerin tam ve doğru olarak kayıtlara işlenmemiş olması durumunda başvuruda bulunan adaylar açısından başvurunun kabul edilmemesi gibi sonuçlar doğurabileceğinden sorumlu birimler adayların bilgilerini güncellemesi ile ilgili gerekli özeni göstermek zorunda. Adaylar tarafından bilgiler elektronik ortamda hatasız, eksiksiz ve başvuru kılavuzuna uygun doldurulacak. Bu konuyla ilgili sorumluluk adayın kendisi ile özlük dosyalarının tutulduğu birime ait olacak. 

- Başvurular esnasında oluşabilecek aksaklıklara itiraz eden adayların durumları incelenerek, adaylara başvuru süresi içerisinde başvurulardan sorumlu birimce cevap verilecek. 

 

 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:46 25-08-2015