DERSHANE ÖĞRETMENLERİNİN MEB’E BAŞVURULARI BAŞLADI

Dershane ve etüt merkezlerinde görev yapan öğretmenlerin atama başvuruları nasıl yapılacak? Dershane öğretmenleri atama son başvuru tarihi ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı, dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinin öğretmenlik başvurularını almaya başladı. 93 alanda 3 bin 121 öğretmenin istihdam edileceği atamalarda en fazla kontenjan matematik, fizik, Türk dili ve debiyatına verildi.

Bakanlık bünyesine istihdam edilecek dershane ve etüt merkezlerinde görevli öğretmenlerin başvuruları en son görev yaptıkları dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinin bulunduğu il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacak. Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adayların sadece bir alana başvuruda bulunabilecekleri belirtilirken, öğretmenliğe başvuruda bulunanlardan başvuruları onaylananlar, başvuruda bulundukları iller dikkate alınarak sözlü sınav merkezlerinde oluşturulacak sözlü sınav komisyonu/komisyonları tarafından 10-31 Ağustos tarihleri arasında sözlü sınava alınacaklar. Sözlü sınav sonucunda 70 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı sayılacak. Sözlü sınav sonuçları 3 Eylül 2015 tarihinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecek.

40 tercih hakkı

Sözlü sınavda başarılı olan adaylar, 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda tercih yapacak. Adayların en fazla 40 tercih hakkı bulunuyor.

Dershane öğretmenleri atamaları nasıl yapılacak?

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği halinde hizmet süresi fazla olanın ataması yapılacak, eşitliğin devamı halinde ise atanacak aday kura ile belirlenecek. Öğretmen olarak ataması yapılanlar, sağlık mazereti hariç dört yıl süreyle başka bir yere atanamayacak.

Dershane öğretmenleri ve etüt merkezlerinde görev yapanların atamaları 21 Eylül 2015 tarihinde yapılacak. Başvuru şartları ve kontenjanlarına Milli Eğitim Bakanlığı’nın www. meb.gov.tr adresinden erişilebilecek.

Kontenjan listesi için Tıklayın

Sözlü sınav merkezleri listesi için Tıklayın


 

Eklenme Tarihi: 09:24 02-07-2015